Facebook je v USA najvyhľadávanejším výrazom za rok 2010 a stal sa najnavštevovanejšou stránkou vôbec.

Podľa včera zverejnenej správy od spoločnosti Experian Hitwise fenomén sociálnych sietí Facebook predbehol v rebríčku návštevnosti za rok 2010 Google, a stal sa tak najnavštevovanejšou stránkou v USA. Stránka pritiahla takmer 9% všetkých návštev (visits) za obdobie januára až novembra končiaceho kalendárneho roka. Minuloročný víťaz, Google, sa umiestnil na druhom mieste s podielom 7,19% návštev. Nasleduje Yahoo! Mail s 3,52% a Yahoo! s 3,3%. Rebríček top 5 najnavštevovanejších stránok uzatvára YouTube (2,65%).

Top 10 najnavštevovanejších stránok z rebríčka spolu tvoria 33% všetkých visits v USA, čo predstavuje medziročný 12% rast.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navyše, slovo Facebook sa aj s jeho klonmi stalo najvyhľadávanejším termínom za uplynulý rok s celkovým 3,48% podielom na všetkých realizovaných hľadaniach v USA. V porovnaní s minulým rokom, kedy Facebook rovnako viedol rebríček vyhľadávaní, pribudli v top 10 ďaľšie 2 výrazy. vďaka ktorým sa jeho pozícia výrazne posilnila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

Zdroj:

http://www.hitwise.com/us/press-center/press-releases/facebook-was-the-top-search-term-in-2010-for-sec/

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.