Podľa správy, ktorú zverejnila britská prieskumná spoločnosť IHS, zarobili oficiálne obchody s aplikácami do mobilných zariadení s platformami Apple, BlackBerry, NOKIA a Android celkovo viac ako 2,1 miliardy USD. Toto číslo predstavuje 1,6 násobný rast oproti roku 2009.

Trhu dominuje Apple s celkovým obratom na úrovni 1,78 miliardy USD, resp. takmer 83% podielom. Ten sa medziročne znížil, z pôvodných 93%, vďaka razantnému nástupu zvyšných troch platforiem, primárne Google Android (+ 861,5%) a NOKIA OVI (+ 719,4%). Na prvý pohľad sa môže zdať, že Android si nevedie zle. No pri porovnaní nominálneho obratu na úrovni 102 miliónov USD s už spomenutým výkonom Apple App Store je zrejmé, že pozícia Apple je, minimálne strednodobo, neohroziteľná.

Richard Kopunik, Mindshare

Zdroj:

http://www.knowyourmobile.com/smartphones/smartphoneapps/News/781397/android_market_grows_a_staggering_8615_per_cent.html

http://techcrunch.com/2011/02/21/861-5-percent-growth-android-puny/

 

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.