Twitter oznámil v pondelok na svojom firemnom blogu zaujímavú informáciu, určenú primárne pre aktuálnych alebo potenciálnych vlastníkov iPhone-ov, iPad-ov alebo iPod-ovTouch. Nová verzia operačného systému iOS s poradovým číslom 5 bude v sebe obsahovať  Twitter rozhranie, ktoré umožní, po prihlásení sa k osobnému Twitter účtu, postovať odkazy jednoduchým “one-tap” spôsobom zo všetkých “Twitter-enabled” aplikácií, a to nie len tých z diele Apple.

Bude zaujímavé sledovať, aký efekt bude mať tento krok na podiel iOS aplikácií medzi užívateľmi najrozšírenejšej micro-blogingovej služby. Zdá sa, aspoň podľa posledných správ zverejnených na Twitter blogu, že konkurenčný Android zaznamenal raketový rast a od minulého roka, kedy sa neumiestnil ani medzi top 10 Twitter aplikáciami, získal miesto v top 5, spolu s twitter.com, m.twitter.com, Twitter pre Black Berry a iPhone. Dolu nájdete grafické znázornenie situácie spred roka.

 

 

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

Follow @BlogBrightMinfds


 

Zdroj:

http://blog.twitter.com/2010/09/evolving-ecosystem.html

http://blog.twitter.com/2011/02/twitter-for-android-new-and-improved.html

 

 

Tweet

 

 

 

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.