Správa, ktorú zverejnila výskumná spoločnosť Flurry na svojom firemnom blogu, ukazuje smer, ktorým sa veľmi pravdepodobne budú uberať návyky užívateľov internetu.

Po prvý krát v histórii prekonal čas strávený používaním mobilných aplikácií čas venovaný internetu a to nie len na mobilných zariadeniach, ale aj v desktop staniciach. Podľa Flurry, priemerný užívateľ trávi o 9% viac času používaním mobilných aplikácií ako používaním internetu. A to všetko, primárne, vďaka vzrastajúcej obľube iOS a Android zariadení a aplikácií.

 

Správa uvádza aj to, s ktorými aplikáciami trávia užívatelia najviac času. Asi neprekvapí, že s prehľadom vedú hry a aplikácie umožňujúce prístup k sociálnym platformám. Tie spolu tvoria takmer 80% podiel. S obrovským odstupom nasledujú správy a zábava.

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

Follow @BlogBrightMinds
Zdroj:

http://blog.flurry.com/bid/63907/Mobile-Apps-Put-the-Web-in-Their-Rear-view-Mirror

 

Tweet

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.