Najnovšie čísla o situácii na trhu USA, zverejnené spoločnosťou comScore na firemnom blogu, potvrdzujú rastový trend v segmente smart mobilných zariadení.

76,8 milióna smartphone zariadení predstavuje 11% rast oproti predchádzajúcemu trojmesačnému obdobiu. Zaujímavý je pohľad na podiel jednotlivých systémových platforiem. Z neho jasne vidieť pokračujúci intenzívny rast Android based zariadení a oproti nemu absolútny pád RIM platformy pre BlackBerry.

Apple sa darí udržiavať, dokonca mierne posilňovať (+1,4%) svoju druhú pozíciu, a dá sa predpokladať, aj podľa posledných správ ohľadne nových dohôd s mobilnými operátormi v USA, respektíve plánoch na priamu distribúciu Apple iPhone 4 “zdarma” s 2-ročnou zmluvou na mobilné služby, a samozrejme dlho ohlasovaných plánoch na spustenie predaja nového iPhone 5, že sa neplánuje vzdať bez boja.

Dolu graf vychádzajúci zo spomínaných údajov od comScore, zverejnený na businessinsider.com.

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

 

Follow @BlogBrightMinds

 

Zdroj:

http://www.comscore.com/Press_Events/Press_Releases/2011/7/comScore_Reports_May_2011_U.S._Mobile_Subscriber_Market_Share

http://www.businessinsider.com/chart-of-the-day-smartphone-platforms-2011-7?utm_source=Triggermail&utm_medium=email&utm_term=SAI%20Chart%20Of%20The%20Day&utm_campaign=SAI_COTD_070511

 

Tweet

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.