Digitalizáciu televízneho vysielania má Slovensko za sebou. Ukončená bola 29. júna 2011, kedy boli zapnuté posledné vysielače – Bratislava, Poprad, Čadca a Stará Ľubovňa.

Podľa očakávaní, digitalizácia priniesla radosť predovšetkým „malým“ televíziám. Televízia Doma sa v aktuálnom rebríčku priemernej sledovanosti za júl 2011 drží na štvrtom mieste, nasledovaná je televíziou JOJ Plus. V júni bol priemerný share týchto staníc vyrovnaný. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka si TV Doma vylepšila júlový share takmer o 3 %, TV JOJ Plus sa teší sharu vyššiemu o viac ako 1 %.

Verejnoprávna Jednotka v júli zaznamenala pokles skoro o 6 % v porovnaní s júlom minulého roka. V rámci sledovanosti populáciou Slovenska má za júl tretie miesto v poradí za najsledovanejšou TV Markíza a TV JOJ. Na chvoste televízií, ktoré boli sprístupnené v rámci digitálneho multiplexu je verejnoprávna Dvojka. Športová Trojka bola v niektorých regiónoch tiež prístupná digitálne. Svoje vysielanie ukončila v posledný júnový deň.

Verejnoprávny multiplex môže v súčasnosti sledovať viac než 95% obyvateľov Slovenska, Markízu, JOJ, Doma a JOJ Plus si po novom digitálne môže pozrieť cez 91% obyvateľov.

Ruženka Holečková, Mindshare

Follow @BlogBrightMinds na Twitter

Zdroj: TNS

O autorovi