Nórska agentúra Try pripravila pre Volkswagen „ruletu“ a kampaň pre podporu vozidiel VW s technológiou BlueMotion na zvyšovanie efektivity paliva aby vyzdvihla úspornosť nových vozidiel Golf.
 

Tvorcovia za pomoci aplikácie GoogleMaps rozdelili hlavnú cestu E6, ktorá vedie z Osla na sever naprieč celým Nórskom, na 80 000 polí vo farbe rulety. Nóri si mohli vsadiť na ktoré pole sa dostane GOLF BlueMotion s plnou nádržou na jedno natankovanie, pričom každý mal len 1 pokus. Prvá cena bola spomínaný automobil. Tento nápad prinútil tipujúceho preskúmať všetky technické detaily vozidla, vrátane technológie BlueMotion, tak aby jeho tip bol čo najpresnejší. Keď boli všetky stávky uzavreté, GOLF vyrazil na cestu. Počas celej jazdy mohli tipujúci sledovať online pozíciu vozidla na stránke bluemotion.no. Za 27 hodín, na plnú nádrž nafty, prešiel GOLF neuveriteľných 1570 km, čo je vzdialenosť Oslo – Paríž.

Agentúra Try trafila, jednoduchou hrou, klinec po hlavičke a v Nórsku určite nikto nepochybuje, že 1570 km na jednu nádrž sa dá prejsť len vozidlom GOLF a vďaka technológii BlueMotion.

Pozrite si video.

Zdroj 

Juraj Mýtny, Mindshare Slovakia

O autorovi