Tak sme sa konečne dočkali a prišlo to skôr ako v roku 2015. To je totiž rok, v ktorom v stroji času pristáli hrdinovia filmu Back To The Future 2 (Návrat do budúcnosti 2). Jeden z nich, Marty McFly (Michael J.Fox) nosil high-tech obuv NIKE MAG. Tú už si zopár stovák šťastných majiteľov kúpiť už dnes.

 

Spoločnosť NIKE sa rozhodla prostredníctvom eBay vydražiť 1 510 párov týchto výnimočných tenisiek s futuristickým výzorom. Výťažok z dražby bol venovaný nadácii M. J. Foxa pre výskum Parkinsonovej choroby.

V kampani pre podporu charitatívnej akcie účinkovali Kevin Durant, Bill Hader, Christopher Lloyd, Tinker Hatfield a Donald Fullilove. Tvorcovia kampane nazvali projekt príznačne – Back For The Future. Dražba začala 8. septembra  a posledný  z 1510 párov bol vydražený už 18. septembra.

Viac o teniskách a celej akcii sa dozviete na http://www.back4thefuture.com/. Koľko dolárov sa vyzbieralo pre nadáciu sa na stránke nedozvieme, ale vraj „millions were raised.“ (milióny boli zarobené).  Dávame palec hore.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=28Wa5L-fkkM

http://www.youtube.com/NikeB4TF

Juraj Mýtny, Mindshare Slovakia

 

Zdroj:

http://www.adweek.com/adfreak/nike-auctions-1500-michael-j-fox-back-future-ii-nike-mags-134709

O autorovi