Facebook zaznamenáva denne 600 000 pokusov o neoprávnený prístup k užívateľským kontám, čo predstavuje sedem pokusov za sekundu. To je jeden pokus za 140 milisekúnd. Pre lepšiu predstavu – mihnutie oka trvá 300-400 milisekúnd.

Táto správa pochádza z toho najkvalifikovanejšieho zdroja – priamo z Facebooku. Informácia odznela v oficiálnej správe, v ktorej Facebook oznámil spustenie novej služby zameranej na užívateľskú bezpečnosť, nazvanú „Trusted Friends“ alebo ak chcete „Priatelia, ktorým dôverujete“.  Tento nový bezpečnostný prvok umožňuje užívateľom zveriť piatim priateľom špecifický bezpečnostný kód, pomocou ktorého sa môžu prihlásiť do svojho facebookového konta v prípade, že stratili k nemu prístup, napríklad pri phishingovom útoku.  Ďalšou zaujímavou novinkou je tzv. App Password , ktorá umožňuje vytvoriť si dodatočné heslo pre aplikácie nad rámec klasického prihlásenia prostredníctvom užívateľského mena a hesla pre facebookové konto.

Ďalšie podrobné informácie o nových bezpečnostných prvkoch sa dozviete na oficiálnom Facebookovom blogu. Ak ste priaznivcami infografík, tu nájdete jednu oficiálnu z dielne Facebooku, v ktorej autori sumarizujú všetky informácie o aktuálnych bezpečnostných prvkoch.

 

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

Follow @BlogBrightMinds

 

Zdroje:

National Cybersecurity Awareness Month Updates

Článok v Business Insider

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.