Podľa správy zverejenenej na serveri  CNN Money kúpil Facebook ďaľšiu on-line službu, ktorá pravdepodobne, tak ako mnohé pred tým (Beluga, Hot Potato, Drop.io, Snaptu, atď.) po akvizícii zanikne.
 

Vývojari servera pre cestovateľov Gowalla sa pridajú k tímu Facebooku v Palo Alto, ktorý pracuje na novej funkcionalite nazvanej Timeline (teda časová os), od ktorej si zakladateľ FB Mark Zuckerberg veľa sľubuje. Gowalla vznikla v roku 2009 pôvodne ako priamy konkurent geolokačnej služby Foursquare, no súboj o užívateľov prehrala. Následne sa transformovala na on-line sprievodcu pre cestovateľov a v niekoľkých kolách získala financovanie od súkromných investorov. Zatiaľ nie je známe, čo sa stane s veľmi obľúbenou aplikáciou Gowalla pre mobilné zariadenia, v ktorej si samotní používatelia vytvárajú a aktualizujú svoje vlastné bedekre. Čitateľ tu nájde informácie o zaujímavých miestach a s nimi spojené príbehy samotných prispievateľov.

Richard Kopunik, Mindshare Slovakia

Zdroje: money.cnntechcrunch.com

Follow @BlogBrightMinds na Twitter

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.