Asi takto by znela rada pri hľadaní práce na základe infografiky z dieľne spoločnosti Hire Rabbit zverejnenej na mashable.com. Firma sa, ako inak, zaobera poskytovaním služieb v oblasti recruitingu na sociálnych sieťach. A potom, že kapitalizmus je mŕtvy.

Z infografiky vyplýva, že až 84 % ľudí hľadajúcich prácu má svoj profil na Facebooku. V minulom roku prácu si prostredníctvom facebooku hľadalo prácu 63 % z tých, ktorí majú svoj profil na Facebooku, čo je 48 percent zo všetkých „hľadačov“. Tip na prácu dostalo od niektorého zo svojich FB priateľov 16 % z nich. Infografika je ďaleko výpravnejšia, takže si juurčite pozrite celú tu.

Samozrejme môžeme namietať, že existujú aj ďalšie online riešenia ako LinkedIn alebo Twitter. Odborníci odporúčajú zdroje kombinovať. My sme to dnes vyskúšali. Hľadáme nové člena do nášho tímu prostredníctvom Twitteru, Facebooku a LinkedInu. Sme zvedaví, ako to dopadne. Máte skúsenosti? Podeľte sa s nami v diskusii alebo na našej facebookovej stránke.
Richard KopunikMindshare Slovakia

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.