Aj keď je Twitter v našich končinách stále mikrosvetom pre pár nadšencov a geekov, rozhodne ho nemôžeme označiť za nezaujímavé miesto. V okolitom svete netreba o tom nikoho presviedčať, dokonca už aj v blízkych Čechách sa darí tejto unikátnej microbloggingovej službe prenikať na verejnosť viac a viac.

  

Ak by vás napríklad zaujímalo, kto je kto na českom a slovenskom Twitteri, skúste napríklad český projekt www.klaboseni.cz. Na stránke nájdete informáciu o momentálnom počte českých a slovenských účtov (93 445), rebríčky najplodnejších twitterových autorov, alebo, ak chcete, účtov, radené podľa rôznych premenných, populárne heslá (tzv. hashtagy) za posledných 24 hodín alebo 7 dní. Aktuálny stav toho posledného ukazovateľa vyzerá dnes takto: #pz12 / #ff / #oscars / #job / #fail / #lol / #android / #ttot / #bring1dtoslovakia / #nokia / #wtf .Stránka sa, aspoň v mojom počítači, pri generovaní rebríčkov chvíľami chová ako beta verzia, takže buďte trpezliví. Myslím, že to stojí za to. Ak patríte medzi spomínaných „nadšencov a geekov“ tak ako ja, tak vás ničím novým neprekvapíme.

Ak to tak nie je a vo svete tvorenom miliardami správ poskladaných zo 140 znakov nie ste úplne doma, tak vám ponúkame túto infografiku z dielne Dana Zarrella (@danzarrella), uznávaného odborníka na sociálne médiá a autora troch kníh z tejto oblasti.

Richard KopunikMindshare Slovakia | Zdroj: Danzarella.com | Follow @BlogBrightMinds na Twitteri

 

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.