Zaujímavá infografika je z dielne agentúry SocialMedia8, súčasti kolosu WPP. Výskum dokladuje, ako veľký je boom online videí. V súčasnosti reprezentujú viac ako 50 % internetového trafficu a SM8 odhaduje, že v roku 2012 bude sledovanie online videí reprezentovať až 90 % celkového pohybu na internete.

 

Tradičné média zastarávajú a stále viac a viac ľudí aktívne využíva smartfóny a tablety, ktorými sa pripájajú kdekoľvek a kedykoľvek.  Marketéri sa musia snažiť zachytiť tento trend a zmeniť tradičný “push model” na “pull model” s video obsahom, ktorý ľudí zaujme, páči sa a budú ho zdieľať.Taktiež dnes majú možnosť úspešnosť video obsahu flexibilne vyhodnocovať, kalkulovať ROI a ak sa video distribuuje správne, majú možnosť zasiahnuť a zabaviť želané cieľové skupiny na celom svete.

Tu je link na infografiku v plnom rozlíšení

O autorovi

Michal Bílik

Michal má u nás na vizitke uvedené Chief Operating Officer a stará sa o chod agentúry, klientov, inovácie a agentúrne tímy. Je to veľkokapacitný športovec. Zaujíma sa o triatlonové športy, technológie a rád má prehľad vo všetkom, čo sa okolo neho deje. Má vlastnú značku vína a veľmi rád sa učí.