Zaujímavá infografika je z dielne agentúry SocialMedia8, súčasti kolosu WPP. Výskum dokladuje, ako veľký je boom online videí. V súčasnosti reprezentujú viac ako 50 % internetového trafficu a SM8 odhaduje, že v roku 2012 bude sledovanie online videí reprezentovať až 90 % celkového pohybu na internete.

 

Tradičné média zastarávajú a stále viac a viac ľudí aktívne využíva smartfóny a tablety, ktorými sa pripájajú kdekoľvek a kedykoľvek.  Marketéri sa musia snažiť zachytiť tento trend a zmeniť tradičný “push model” na “pull model” s video obsahom, ktorý ľudí zaujme, páči sa a budú ho zdieľať.Taktiež dnes majú možnosť úspešnosť video obsahu flexibilne vyhodnocovať, kalkulovať ROI a ak sa video distribuuje správne, majú možnosť zasiahnuť a zabaviť želané cieľové skupiny na celom svete.

Tu je link na infografiku v plnom rozlíšení

O autorovi

Michal Bilik

Podľa svojich slov je jeho náplňou práce v agentúre „všetko“, na vizitke má uvedené „Director, Client Leadership“. Veľkokapacitný športovec. Zaujíma sa o triatlon, technológie, špeciálne digitálne a internet a knihy. Má vlastnú značku vína.