V dnešnom svete sa môže stať sociálnomediálnou celebritou ktokoľvek. Alebo aj čokoľvek, lebo to nemusí byť len človek. Prednedávnom sa stala nečakanou hviezdou YouTube dobre vyzerajúca, zachovalá Alžbetka. Je to auto, Honda, ktorú jej majiteľ Michal predáva a propagačné video má viac ako 24-tisíc videní. Tu si ho môžete pozrieť. A tu je slávny inzerát, ktorý sa taktiež spontánne virálne šíril.

Na základe úspechu vznikla Alžebetkina fan stránka, ktorá je zábavná – Michal si vytvoril svojský jazyk, ktorým s Alžbetkou komunikujú s fanúšikmi.

Screenshot - 23. 5

Alžbetka by už bola určite šťastne u nového majiteľa, ale Michal dostal nápad ako spojiť predaj a zábavu s ním spojenú s dobrou vecou. Rozhodol sa, že Alžbetka  nebude patriť jednotlivcovi, ale niekomu, kto ju ocení, ale nemôže si ju dovoliť kúpiť. Napríklad nejakému OZ, neziskovke alebo hoci jednotlivcovi.

Všetko je podrobne vymyslené, v prípade, že by sa nevyzbierala požadovaná suma, tak sa peniaze venujú vybranému subjektu priamo. Tu je to všetko spísané.

A to je vlastne všetko.  Zatiaľ sa vyberá budúci majiteľ. Poznáte niekoho? Navrhnite. Sledujte Alžbetkinu facebookovú stránku, nezabudnite ju lajknúť . Dozviete sa všetko potrebné.

V mene Alžbetky ďakujeme.

Redakcia Blog Brightminds, Mindshare Slovakia

appka-baner

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.