Minulý rok sme mali 5. To je také krajšie, okrúhlejšie výročie, aj keď pri týchto detských počtoch je to asi jedno.

Pred pár dňami som spomenul naše blížiace sa výročie na jednom obchodnom rokovaní a publikum reagovalo pozitívne, s úsmevom, chápavým pokývaním hlavou. Predpokladám, že všetci prítomní si podvedome spomenuli na výročia, ktoré im robia radosť v súkromí, či už sú spojené s ich deťmi, partnermi, domácimi miláčikmi alebo inými životnými udalosťami.

Pre mňa bola jednou z takýchto udalostí práve tá, ktorej šieste výročie avizujem v nadpise. Vznikol Mindshare Slovakia. Projekt s veľkými ambíciami na malom trhu, v čase, keď sme nie úplne tušili, že budeme o rok, dva, ukazovať na prezentáciách tú známu krivku o zásadnom prepade a následnej dlhodobej stagnácii celého trhu.

Tá krivka však, našťastie, nie je príbehom Mindshare Slovakia. Vďaka energii, talentu a vytrvalosti ľudí, ktorí sú s našou firmou priamo alebo nepriamo spojení, vďaka klientom, ktorí nám dali dôveru na začiatku nášho fungovania, a mnohí zostali dodnes, alebo tým, ktorí pribudli neskôr, ale aj tým, ktorí odišli, sme tam, kde sme dnes.

Talent. To je to, čo nás poháňa vpred. To je to, čo definuje našu identitu. Malá skupina ľudí, oveľa väčšia dnes, ako vtedy na začiatku, ktorú spája spoločná potreba robiť veci dobre a keď to dáva zmysel, tak aj inak, ako ostatní. Vďaka nim sme tvrdohlavo donútili tú našu krivku nabrať presne opačný smer.

Povedal som si, že to bude krátky post. Detské oslavy by mali byť skôr veselé ako patetické. Viac zábavy ako bilancovania. Takže s úsmevom ďalej.

Na zdravie a vďaka!

Richard

foto laemmles.de

sviece

O autorovi

Richard Kopunik

Vyštudoval obchod a marketing. Vo sfére mediálnych agentúr pracuje už takmer 20 rokov. Zaujímajú ho nové trendy v oblasti marketingovej komunikácie a médií, technologické vychytávky, hudba, knihy, filmy a seriály. O nich, v akejkoľvek kombinácii, rád píše aj na našom blogu.