Rešerš toho, o čom sa aktuálne píše, uvažuje a žije v digitálnom svete. 

Masívna virálka – lietajúci doska HUVr – sa samozrejme ukázala ako hoax. Ale video je to pekné a celebrity ako Christopher Lloyd, Tony Hawk a Moby sa museli dobre zabávať. A stále sa nevie, na čo to celé slúžilo. Tu je článok na Mashable a tu na Gizmodo.

hoax

Microsoft konečne plánuje využitie Skype ako súčasti Outlook.com a aj ako rozšírenie v browseroch.   Tu je aj článok na Živé.sk.

outlook

K Wearable devices by mali pribudnúť aj inteligentné tenisky, ktoré môžu byť veľkou pomocou pre zrakovo postihnutých.

Medzi kandidátmi na Nobelovu cenu je aj Edward Snowden.

Twitter môže prispieť k monitoringu ohnísk šírenia víru HIV v živom čase.

Zo známej japonskej burzy zmizli bitcoiny v hodnote takmer 422 miliónov eur. Samotnú menu to ale zrejme veľmi nepoškodí. Čítajte článok.

A teraz niekoľko článkov, týkajúcich sa Apple:

V Apple sa rozhodli, že sebe vlastným štýlom prenikne do prístrojových dosák áut, ktorých ovládanie bolo doteraz často tristné. Systém CarPlay debutoval v automobiloch Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo.

Myslíte, že po kontroverznom iPhone 5c Apple opustí koncept „lacného“ smartfónu?

Výrobca Gorilla Glass (sklo, ktoré pre potreby dotykových smartfónov vyhrabali v Apple) hovorí, že safír (ktorý má byť použitý v iPhone 6) je oveľa horšie a drahšie riešenie.

Na globálnom trhu tabletov v minulom roku jednoznačne zvíťazil Android (na rozdiel od roku 2012).

2014_03_03_Tablets

 

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.