Po takmer roku Facebook uvádza na trh očakávaný videoformát, ktorý prešiel testovaním ešte koncom minulého roka. Pilotnou kampaňou bolo promo k filmu Divergent, na ktorej mala možnosť spolupracovať aj spoločnosť Mindshare. Pravdepodobne ešte veľa vody pretečie, kým bude formát dostupný aj pre slovenských klientov, ale určite nič nepokazíme, ak si ho predstavíme s predstihom.

Ako formát vyzerá? Videoreklama sa zobrazuje vo feede medzi príspevkami pri rolovaní myšou smerom nadol, tak ako ktorýkoľvek z formátov, ktorý už poznáme. Spot sa spustí automaticky, keď formát užívateľ zbadá v zornom poli, pričom zvuk ostáva vypnutý. Až pri kliknutí na videookno sa spot prehrá vo fullscreen zobrazení a tentokrát už aj so zvukom, pričom maximálna dĺžka spotu je 15 sekúnd. K dispozícii sú až tri pozície pre umiestnenie troch spotov, ale všetky musia promovať ten istý produkt.

Facebook6

Facebook sa prirodzene snaží nasledovať trhové trendy, vytvárať priestor pre TV inzerentov a odkrojiť si tak svoj kus z reklamného “videokoláča”, pričom si je vedomý ako citlivo musí nastaviť mantinely, aby svojich užívateľov úplne neotrávil, a to najmä s ohľadom na stále rastúci počet užívateľov mobilného internetu. Zdá sa, že užívatelia slovenského facebooku môžu zatiaľ ostať pokojní. Prednosť má USA a západné trhy, kde sa budú testovať prvé kampane.

851561_343803852426768_1998089453_n

Ukážku formátu a aj viac informácií nájdete tu

zdroj: Facebook, Mindshare North America

Juraj Mýtny, Mindshare Slovakia

O autorovi