Asi najväčšou správou digitálneho sveta kúpa imidžovej slúchadlovej firmy Beats Audio spoločnosťou Apple za 3,2 miliardy dolárov. Vzhľadom k tomu, že v zmluve sa zaväzuje zachovať identitu značky a Beats majú vysokú maržu, objavili sa dohady, prečo vlastne vyhodili také peniaze, keď nemôžu produkt ojabĺčkovať. Odpoveď ponúka tento článok. A ešte jeden článok.

Lil-Wayne-Beats-by-dre

Nemenej pozoruhodná by bola kúpa hudobnej sociálnej siete Soundcloud Twitterom, čo by bola pre Twitter zatiaľ najväčšia akvizícia.

Keď sme už pri tých hudobných službách, Spotify tento týždeň ohlásili 10-miliónov predplatiteľov.

A keď sme už pri predplatiteľoch, po prvýkrát zverejnil svoje tržby paywall Piano, tu je článok aj s peknou infografikou.

Aké by to boli novinky bez patentového súdu. Aj tentoraz môžeme byť spokojní: Producent hier ZeniMax žaloval producenta zariadení na virtuálnu realitu Oculus za údajnú krádež kľúčových technológií v zariadeniach Oculus Rift. Situácia je o to pikantnejšia, že do spoločnosti Oculus vkladá veľké nádeje jeho nový vlastník, Facebook.

Oculus_Rift_InAction-67

Radikálny klávesový nástroj Seaboard Grand spoločnosti Roli, ktorý umožňuje nielen stláčanie klávesov, ale aj ohýbanie gumových klávesov, ako keď ohýbate struny na gitare, bol už dlho avizovaný, ale niekde to viazlo. Teda nie niekde, ale na peniazoch. Do hry však vstúpil investor s 12,8 m dolárov, čo je údajne jedna z najväčších investícií do hudobného hardware.

roli

Viete o tom, že podľa Google by mohli byť reklamy aj v termostatoch?

„Internet vecí“, teda predmety každodennej potreby zapojené online, sa už budú týkať aj zvierat. Zariadenie Whistle má GPS funkciu, ktorá umožňuje lokalizovať zabehnutého psa. (okrem toho je to aj monitoring aktivity, takže sa mu hovorí „FitBit pre psy“.  (Tu je článok na našom blogu o internete vecí, kde sa hovorí, že v roku 2018 bude na internet pripojených 18-miliárd zariadení, z čoho najzásadnejšiu porciu zoberú práve veci, ktoré nie sú počítače, mobily, či tablety.)

whistle

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.