Dvaja kolegovia si presadili, že v jednej z našich kancelárií sa nebudú používať neslušné slová a že toto pravidlo platí aj pre návštevy. Každé porušenie sa trestalo pokutou jedno euro. Platili sme vcelku bez reptania, lebo od začiatku sme stanovili, že zisk pôjde na charitatívne granule pre psy. Po asi mesiaci a pol sa nazbieralo 60 eur, ktoré sme obratom zamenili na tri vrecia granúl a odviezli do slobody zvierat.

Aj škaredými slovami sa dajú robiť pekné veci.

V mene obyvateľov kotercov SZ ďakujeme Andrejovi Važanovi z obchodu – psieho salónu Laura na Osuského 7 v Petržalke, že nám dal granule za nákupnú cenu a ešte aj prispel skoro celým vrecom.

DSCF7564

Trestná kasička

DSCF7570

 Granule nám symbolicky odovzdala pracovníčka salónu Laura Michaela Bruderová a psík, ktorého práve strihala

DSCF7575

Kontraband je na chvíľu náš

DSCF7576

Posledné metre

DSCF7578

A je to doručené

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár. Ako žurnalista pracoval pre mnohé médiá a bol nominovaný na Novinársku cenu. Je autorom štyroch úspešných kníh. Rovnako ako písaniu sa venuje aj hudbe, spolupracoval s mnohými osobnosťami našej scény a aktívne fotografuje. Od roku 2019 je externým spolupracovníkom Mindshare a od roku 2021 na voľnej nohe – okrem Mindshare spolupracuje s občianskym združením Post Bellum, vinárstvom Thebener a píše pre časopis .týždeň.