Novinky z digitálnych svetov

 

U Windows sa hovorí – a všetko tomu nasvedčuje – že každá druhá verzia je nevydarená. No poďme si to zopakovať.  Windows 95 nerátame, to bola akože nultá. Potom Windows NT – dobrá, 98 – zlá, 2000 – dobrá, ME – zlá, XP – dobrá, Vista – zlá, 7 – dobrá, 8 – zlá. Dodrží „deviatka“ po nenávidenej 8. Verzii tento algoritmus? Možno aj áno. Prečítajte si.

jasdfjksdf-1

Microsoft prichádza s tabletom – transformerom Surface Pro 3 a v reklame podpichuje Apple.

 

O personálnych trackeroch, teda motivátoroch pohybu, sme už písali v článku o prvom týždni s Fitbit Flex.  Na cnews.cz vychádza veľký test piatich motivátorov.

motivatory

Po SME.sk vypínajú diskusie aj Aktuality.sk. Je to spôsobené stúpajúcou agresivitou, vulgárnosťou diskutujúcich a časté príspevky extrémistov.

 

Nová ruská legislatíva zakazuje existenciu verejných Wi-Fi hotspotov, ktoré umožňujú voľné pripojenie bez ďalšej kontroly.

 

Gizmodo.com vám radí, ako uvoľniť miesto v zariadeniach s Androidom.

 

Športovými trackermi si nemusíte len monitorovať ubehnutú trasu. Dajú sa nimi aj kresliť zaujímavé obrázky. Toto je úplné nová disciplína!

finger

Na Mashable sa dozviete, akým letným statusom sa radšej vyhnite.

Legs-and-feet-pic

Už ste niekedy dali na FB fotku vašej novej kreditky aj s číslom? A myslíte, že taký blbec nie je, čo by to urobil? Je. A ešte aj iné veci sa robia.

 

Marian Jaslovský, Mindshare.sk

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.