Ďalší prázdninový týždeň je za nami, a aj keď nepriniesol žiadne veľké akvizície, pohyby a vynálezy v digitálnom svete, určite nám nespôsobil ani zívanie. Špeciálne sa nám páči hneď prvá správa:

Slovenská firma vytvorila neoficiálnu záplatu pre Windows XP, takže ak je vám ľúto preinštalovať jeden z troch najlepších Windows vôbec (a jediný, čo dnes chodí svižne aj na slabých strojoch), tak do toho! Mimochodom, vy nepoznáte príbeh asi najznámejšieho pozadia v histórii Windows? Tu je.

winxppro

Doblet je start-up, projekt siete externých nabíjačiek, ktoré sa dajú požičať v reštauráciách a baroch za malý poplatok. Niečo podobné, ale vo väčšom, vymyslel nezávisle Elon Musk – ten podobným spôsobom vyriešil nabíjanie elektromobilov Tesla.

doblet-and-phone

Google je skutočný špecialista na prácu s miestami (mapy, street views) a človek by povedal, že má do tejto sféry nainvestovaného dosť. Ale nie. Nová akvizícia – technológia JetPac. Nová technológia môže zvýšiť informačnú hodnotu máp a pomôcť v presnejšom umiestňovaní reklamy.

Google fotil Dunaj v šiestich krajinách, tentoraz z výletnej lode. Byť kameramanom Google je svojim spôsobom dream job. Človek toho vidí, spolu s kamerou, dosť.

Prvý smartfón na svete, IBM Simon Personal Communicator, oslavuje 20. narodeniny. Dalo sa z neho aj faxovať. Neskôr narodení, viete, čo je to fax?

ibm-simon

Lietadlá bez okien budú mať v interiéroch obrovské panoramatické displeje, na ktoré sa premietnu scény zvonka. To je dobrá správa hlavne pre nás, čo bežne používame súkromné jety. Užijeme si to.

tit-plane

Twitter po novom umiestňuje favorizované správy do hlavnej timeline. Používatelia nie sú nadšení.

Autori herného šialenstva Flappy Bird, ktoré stiahli pre prílišnú náročnosť a z nej vyplývajúce stavy hráčov, vypustili novú hru – Swing Copters.

Váš virtuálny život bude príjemnejší, ak na facebooku prestanete používať „páčik“ a budete komentovať len slovne. Len či sa to bude páčiť aj facebooku, lebo jten vaše lajky chce a chce.

facebook_like_button_big

Aj Motorola, ako, napokon, každý, bude vyrábať smartwatch, lebo aj keď sa vôbec nedarí, chytré hodinky musia byť. Ale bez irónie: zdá sa, že budú pekné, napokon, Motorola to s dizajnom kedysi vedela asi najlepšie  na svete – na telefóny V3 sa nedá zabudnúť.

Moto-360

 

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.