Will.i.am je človekom dvoch tvárí. Jednou je tá, ktorú poznáme viacerí a je spojená s hudbou a najmä so skupinou Black Eyed Peas.

Druhou tvárou je jeho záľuba v technologických hračkách, ktoré sám prináša na trh. Will.i.am, ktorý vo svete technológií nie je nováčikom a pohybuje sa v ňom už zopár rokov, sa snaží o posilnenie svojej kredibility práve v tejto oblasti. Podľa jeho vyjadrení však netúži po uznaní zo Silicon Valley, ale snaží sa prebudiť záujem o vedu, technológie a matematiku v deťoch.

Will_I_Am_PULS

Nedávno na svetlo sveta uviedol Puls, smart hodinky, ktoré na rozdiel od väčšiny ostatných smart watches nevyžadujú pripojenie k smart telefónom. K sieti sa s Puls pripojíte samostatne, môžete posielať správy, byť aktívni na sociálnych sieťach, orientovať sa v mapách a používať ho tiež na prehrávanie hudby. Všetko môžete ovládať cez dotykový display alebo hlasovou asistentkou. Tá Pulsová sa volá Aneeda a je teda mladšou sestrou Siri od Apple. Za akú cenu si budeme môcť Puls zadovážiť sa ešte nevie, no možnosť predobjednávky nájdete tu http://iampuls.com/

Bude zaujímavé sledovať, aký predajný úspech budú mať technické hračky, ktoré na svet prináša človek, stojaci za predajom 58 miliónov singlov.

 

Ruženka Holečková, Mindshare Slovakia

 

Zdroje:

blogs.wsj.com

iampuls.com

will.i.am

Foto: www.connectedly.com

O autorovi