Ako vybrať ideálny darček, keď už inšpirácii svieti baterka na červeno? Bezcieľne hľadať v nákupných centrách, pýtať sa známych alebo prehľadávať e-shopy? Nič z toho nie je potrebné!

Tentokrát sme sa pozreli na aplikácie a webstránky, ktoré vhodný darček nájdu za vás. Sťahovali sme, testovali, ale len jedna prešla našim výberom:

http://www.gifts.com/

Stránka je už na prvý pohľad user friendly, optimalizovaná pre mobilné zariadenia a dáva užívateľom rôzne možnosti pre hľadanie darčeka.

1 menu

V základnom menu je na výber pohlavie s presným vzťahom osoby k vám, príležitosť, ku ktorej darček hľadáte, osobnosť, ktorú určí krátky test alebo konkrétna kategória.

Čo nás mrzí, je nevyužitý potenciál vytvoriť aplikáciu na podobnom princípe. Základná myšlienka a navrhnutie stránky sú výborné, ale ocenili by sme rozšírenie o personalizáciu. Ideálna aplikácia by mala mať priestor na vytváranie profilov pre obdarované osoby. Počas roka by bola možnosť pripisovať charakteristiky typu „začal sa zaujímať o golf“, „boli sme vonku a spomenula, že nemá rada modrú“, „budúci rok plánuje sťahovanie“ a iné, aby sme na nič nezabudli, keď príde čas nákupu. Zároveň by bol priestor na zoznam vecí/služieb, ktoré sme pre danú osobu už zakúpili. Aplikácia by následne na základe všetkých dodatočných údajov vyhodnotila, čo je ideálny darček.

Aplikáciu podľa našich predstáv zatiaľ nikto nevytvoril (ak sa niekto nechá inšpirovať týmto nápadom, potom sa nejako dohodneme) :-) , preto ešte tento rok vyberáme štandardným spôsobom. Showroom F&F sa nám osvedčil už pri blogu o fashion aplikácii a zavítali sme k nim znova (za pohostinnosť pekne ďakujeme). Aj my chceme prispieť k tomuto vianočnému ošiaľu a možno práve tu nájdete tie posledné kúsky, ktoré si vaši blízki nájdu pod vianočným stromčekom.

Pre maminu: vonné sviečky, zlatý rámik na fotky, čierna štóla, lodičky a kabelka

(aby sa cítila príjemne nielen doma, ale aj v spoločnosti)

2 mama

Pre ocina: kožené rukavice a sivý šál (aby bol pripravený na prvý sneh a tuhú zimu)

3 ocino

Pre staršieho brata: vianočná spodná bielizeň a vianočné papuče (z tohto bude určite „nadšený“)

4 st brat

Pre mladšieho brata: vianočné pyžamko a pančušky (aby bol počas vianočného rána „chutný“)

5 ml brat

Pre priateľku: spodná bielizeň z kolekcie 50 Shades of Grey (aby vám bolo spolu horúco počas celého roka)

6 prietelka

Pre starú mamu: vianočné sviečky, biely fotorámik, vonné kvietky a vybavenie do kuchyne

(aby to mali doma so starým otcom útulné )

7 st mama

Pre starého otca: károvaná deka s vankúšikmi, psík – zarážka do dverí, károvaná košeľa a teplé papuče (aby bol stále trendy, veď „káro“ je hitom tejto sezóny!)

8 st otec

Petra Garinová a Lucia Ďuračková, Mindshare Slovakia

O autorovi