Na výstave s názvom CES, kde spoločnosti z celého sveta každoročne predstavujú technologické novinky, tento rok neprišli skrátka ani mamičky. Inteligentné telefóny už nikoho nenadchnú, teraz nastupujú na rad inteligentné kočíky a ležadlá pre deti.

Mňa najviac zaujala spoločnosť 4moms, ktorá sa venuje vychytávkam práve pre deti a ich rodičov. V 21. storočí predsa nemôže existovať vec bez displeja a všemožných senzorov.

Prvou novinkou je kočík Origami, ktorý sa dokáže rozložiť (a zas zložiť) jedným stlačením tlačidla za pár sekúnd. Môže za to elektromotor, ale na baterky myslieť nemusíte – kočík sa nabíja sám počas prechádzky.

kocik

Dokonca popritom zvládne nabíjať aj mobil. A to nie je všetko – kočík má LCD displej, na ktorom vidíte vonkajšiu teplotu, tachometer a merač vzdialenosti, ktorú ste prešli, či už v rámci jednej prechádzky alebo počas celej doby používania. Za vychytávky sa ale platí a výnimkou nie je ani tento zázrak modernej mamičkovskej techniky.

4moms myslí aj na výbavičku dovnútra. Preto ponúka ležadlo mamaRoo. Bábätko môžete hojdať v rámci piatich rýchlostných stupňov a rôznych „hojdacích štýlov.“ Tiež mu k tomu môžete pustiť rôzne pesničky (samozrejme zo zbierky vo vašom smartfóne) či upokojujúce zvuky.

Aby toho nebolo málo, všetko môžete ovládať na diaľku z vášho smartfónu alebo tabletu. Musí to predsa baviť aj oteckov. ;) Aj tento produkt si už môžete zakúpiť aj na slovenskom trhu.

Spoločnosť nezaháľa a už teraz pripravuje novinky na rok 2016. Vyvíja napríklad autosedačku,  ktorá bude automaticky kontrolovať správnosť základnej inštalácie a nosné pripojenie pred každou jazdou a informuje vás o dianí na LCD obrazovkách.

4moms naviac na Facebook stránke pravidelne odmeňuje svojich fanúšikov prostredníctvom aplikácie Giveaway. Spoločnosť teda treba pochváliť aj za interakciu s fanúšikmi cez sociálne médiá – no neukážte vlastné bábo na Facebook stránke spoločnosti s 286 254 fanúšikmi. :)

4moms

Zdroj: https://www.facebook.com/4moms

Tak čo, dopriali by ste sebe a svojmu bábätku takýchto inteligentných pomocníkov?

 

Ivana Štefaniková, Mindshare Slovakia

 

O autorovi