Dovolenka, pracovná cesta, predĺžený víkend? Vždy je za tým nepríjemné balenie. Pred každou cestou sa trápime, čo si zabaliť, ktoré veci budeme naozaj potrebovať, ktoré by sme potrebovať mohli, ktoré… Tu by mal zoznam končiť, no realita býva väčšinou iná. Už sa vám stalo, že na dva dni ste si vzali osem topov, dve sukne, dvoje nohavíc, troje šiat a stále ste váhali, či ešte niečo nepribaliť? Ak áno, tak určite nie ste jediná. Ale našťastie, vývojári aplikácii mysleli aj na ženy na cestách.

Aplikácií, ktoré vám sľubujú rýchle a efektívne balenie, je množstvo. Postupne som ich začala testovať a objavila jednu, ktorá má jednoduché, nerušivé prostredie a berie ohľad na množstvo faktorov od pohlavia cez počasie, až po aktivity, ktoré plánujete počas dovolenky. Mojím favoritom sa stal PackPoint a vybrala som dva typy ciest na ukážku.

Prvou je 6-dňový pobyt vo Florencii, kde chcem oddychovať, vychutnávať si dobré jedlo a čo najviac času tráviť v meste. Ak sa podarí, tak do programu zaradím aj pláž. Všetky moje požiadavky spolu s pohlavím si navolím v prvých krokoch aplikácie a už len čakám na môj cestovný zoznam.

appka1

 

Stačí pár sekúnd a zoznam je pripravený:

appka2

Veľmi oceňujem zoznam podľa aktivít. Vzhľadom na počasie, „swimming“ vynechám a môžem začať s balením. Nechýbajú tu položky ako šperky, fén na vlasy, hodinky, kľúče od bytu a jednotlivé položky majú aj odporúčané počty.

 

Druhou cestou je dvojdňová pracovná návšteva Prahy

appka3

Výsledkom je prepracovaný business zoznam, kde je zahrnutá elektronika na meeting, pracovné oblečenie a veci potrebné na prespanie.

appka4

Radosť sa niekam baliť! Aplikácia je dostupná cez App Store aj Google play.

Pri cestovaní ste sa už určite ocitli v situácii, keď súrne potrebujete telefón, ktorý sa ako naschvál práve vybil a vy ste bez nabíjačky alebo široko ďaleko nie je zásuvka? Prípadne vám taxikár povedal, že príde o päť minút a vy už pätnásť minút mrznete pred vchodom?

kabelky

Vďaka kabelke Ladybag sa to už nestane. Je to multifunkčné zariadenie, ktoré dokáže nabiť telefón, zahriať v chladnom počasí, ale zároveň aj elegantná kožená kabelka. A navyše nápad nevznikol v Ázii, ale u nás na Slovensku a dizajnérkou bola dokonca žena, nie nejaký ITčkár v start-upe, a je to vidieť.

Vyhrievanie je špeciálne umiestnené do vonkajšieho vrecka kabelky, aby nerozpúšťalo kozmetiku, ktorá bežne tvorí súčasť kabelky. Môžete ho ľahko rozopnúť a pohodlne sa posadiť na vyhrievanú časť kabelky. Už len vybrať tú správnu farbu a môžete bez obáv cestovať.

Zdroje:

www.packpnt.comladybag.cz

Petra Garinová, Mindshare Slovakia

O autorovi