Správy z digitálnych svetov

 

Viete, aké sú štyri technické inovácie poslednej dekády, bez ktorých by sme si nevedeli predstaviť život? Nie, tie na obrázku to nie sú.

past-tech

Ak športujete, pozrite si podrobný článok, ktorý sa venuje športovým trackerom a aj príslušnému hardvéru. A môžete porovnať s podobným článkom na našom blogu.

 

Hardware a gadgety

Hodinky Pebble Time získali na Kickstarteri viac ako 20 miliónov dolárov, čím sa stali najúspešnejšou kampaňou startupovej stránky.

Hitom posledného obdobia sú wearable devices, teda prístroje, ktoré sa „obliekajú“. Zdá sa, že optimizmus je viac ako predčasný.

wearables

Samsung Galaxy S6 Edge je podľa Mashable naozaj vydarený telefón.

Samsung Galaxy 6-43

Počítačová myš bola v roku 1989 vrcholom sovietskej techniky. Pozrite sa, ako vyzerala.

 

Aplikácie a siete

Amazon ruší 5 GB cloudu zdarma. Blíži sa koniec éry bezplatných úložísk?

Spoločnosť Facebook bude zavádzať lacný internet s pomocou dronov a satelitov.

Asi si musíme zvykať, že ľudia si budú robiť selfies fotografie aj pri nehodách a tragédiách. Sú to také selfie hyeny. Selfyeny

selfiestick1

Blížia sa pomerne významné zmeny na facebooku. Tu je všetko, čo o nich potrebujete vedieť. Ale aplikácia Messenger sa asi znova atraktívna pre teenagerov nestane.

Hacknuté profily z taxi-aplikácie Uber sa predávali na webe po eure.

Dobré tipy na aplikácie, ktorými sa dá odkladať čítanie článkov na neskôr.

Meerkat a Periscope – to sú aplikácie/sociálne siete na živé streamovanie videa, o ktorých budeme ešte veľa počuť. Tu je článok.

 

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.