V čase, keď sa niekde na zemeguli prihodí nešťastie, ľudia majú vo zvyku obracať sa na sociálne siete v nádeji, že dostanú informácie o svojich blízkych a priateľoch. Facebook vytvoril nástroj Safety Check, prostredníctvom ktorého môžu používatelia odoslať správu, že sú v bezpečí – po tom, ako v mieste, kde sa práve nachádzajú, došlo k významnej živelnej katastrofe.

Pozri video:

 Picture1

Ako nastroj Safety Chek funguje?

Ak sa nachádzate v zóne, kde nastala veľká prírodná katastrofa, napríklad zemetrasenie alebo záplavy a máte túto funkciu aktivovanú, dostanete z Facebooku notifikáciu, ktorá sa vás spýta, či ste v bezpečí. Ak áno, vyberiete si možnosť: „I’m Safe“, ktorú v podobe notifikácie dostanú všetci vaši priatelia.

hero_phone_1x-screen1-eng

Ako Facebook vyhodnocuje vašu polohu?

Vyhľadáva ju vyhodnotením viacerých parametrov, ako nastavenia miesta pobytu vo vašom profile, miestom na ktorom ste sa naposledy nachádzali, keď ste boli naposledy aktívny na vašom profile, podľa lokality vašich najbližších priateľov a taktiež miesta, v ktorom používate internet.

V prípade, že Facebook vyhodnotí vašu polohu nesprávne, môžete v notifikácii označiť, že sa nachádzate mimo zasiahnutej zóny.

Na záver musím povedať, že je skvelý pocit, ak po tom, ako si prečítate o nepálskom zemetrasení a idete napísať správu svojmu priateľovi Rameshovi, dostanete nasledovné upozornenie:

tit

Vďaka Bohu.

zdroj:

Facebook: New feature helps you notify your friends that you’re safe in times of crisis

Lucia Ďuračková, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Lucia Ďuračková

Do mediálneho sveta vstúpila v roku 2013, a to hneď do Mindshare Slovakia. Momentálne pracuje na pozícii account manager a pre viacerých významných klientov je nie len ich denný kontakt, ale veľmi rada poradí v plánovaní ročnej stratégie mediálnej komunikácie. Keď nepracuje, tak chodí na výlety, číta knihy, učí sa cudzie jazyky, športuje a jedného dňa by chcela zachrániť svet.