Stručná a výstižná charakteristika hovorí, že ak by LinkedIn a Match.com mali raz dieťa, bol by ním Pymetrics. Pymetrics je mladým startupom, ktorý vám po pol hodine hrania hier odporučí vďaka dômyselným algoritmom prácu priam na mieru. Nečaká vás IQ test, ale zameriava sa na vaše kognitívne správanie a emočné črty.

petra1

Ako to celé funguje?

Po sérii krátkych hier sa dozviete, aké je vaše správanie sa v rôznych situáciách a váš kariérny profil. Každá práca si vyžaduje iné danosti a Pymetrics identifikuje ich súlad s vašimi charakteristikami.

Hry sú na prvý pohľad jednoduché, napríklad klikanie iba pri zelenom symbole (ak je červený, neklikáte), prípadne hra so šípkami, kde musíte stlačiť šípku vľavo alebo vpravo podľa radu na obrazovke. Znie to jednoducho, no vyskúšajte a zistíte, že od jednoduchosti majú ďaleko. Hry testujú vašu pozornosť, reakčné schopnosti, pamäť, predstavivosť a mnoho iného.

petra2

petra3

Výsledkom je popis charakteristík, dozviete sa ako vám ide multitasking, či sa nebojíte riskovať, ako dlho viete udržať pozornosť, ako vám ide plánovanie, či ste empatickí, kritickí, dokážete sa rýchlo poučiť z chýb a zároveň, aká je najlepšia práca pre vás. Najväčšou výhodou je krátkosť času a po pol hodine viete o sebe viac ako by ste možno chceli.

Kariérny report je prehľadný a odporučí vám nielen ideálnu prácu, ale aj vysvetlí prečo.

petra4

petra5

U mňa je zhoda v oblastiach produktový manažment, podnikanie a marketing, tak našťastie som tu správne. :-) Vyskúšate to aj vy?

 

Petra Garinová, Mindshare Slovakia

 

Zdroj: http://www.digitaltrends.com/cool-tech/pymetrics-games-point-you-to-the-right-job-or-career/

https://pymetrics.com/

O autorovi