Verím, že Instagram predstavovať nemusím. Ide totiž o veľmi rýchlo rozvíjajúcu sa sociálnu sieť, vo svete aj na Slovensku. Instagram pred týždňom oznámil veľkú novinku – 30. septembra chce zaviesť reklamu globálne, čiže aj u nás.

 

Značkám a marketérom sa tým otvára ďalšia možnosť propagácie a kreatívnej prezentácie. Vo svete hashtagov a pútavých vizuálov budú môcť osloviť (budúcich) zákazníkov aj platenou formou.

Instagram patrí od roku 2012 do portfólia Facebooku, a preto aj reklamné formáty sú podobné, ako sme zvyknutí z najväčšej sociálnej siete. Taktiež máte možnosť v reklame použiť CTA tlačidlá na prihlásenie sa na webovej stránke (Sign Up, Learn More), nákup produktov (Shop now) alebo stiahnutie aplikácie (Install now).

V akých formátoch sa teda na Instagrame môžete odprezentovať? Poďme sa na ne pozrieť.

 

Obrázková reklama

Evergreen reklamy, teda obrázky, dostávajú s Instagramom druhý dych. Prostredníctvom nápaditej, kreatívnej fotky môžete ukázať nový rozmer značky súčasným zákazníkom. Alebo si nájsť nových. Či už vytvoríte fotografiu vo farbách vašich produktov s umeleckým nádychom alebo ukážete produkt priamo „v akcii,“ fotka by mala osloviť ľudí, aby chceli vidieť a vedieť viac.

image001

 

Carousel reklama

Formát reklamy známy z Facebooku. Poskytujú inzerentom väčšiu flexibilitu. Cez sériu obrázkov môžete rozprávať príbeh a postupne tak „scrollujúceho“ človeka prirodzene previesť až ku kliku na váš web. Alebo zobraziť viac produktov za jeden budget. Je to len na vás.

 

image002

 

Video reklama

Instagram je o zachytávaní a zdieľaní momentov. Niektoré momenty ale nie sú „zmrazené v čase“ a nedajú sa vyjadriť iba statickým obrázkom. Preto Instagram ponúka možnosť zdieľania videa v dĺžke 15 sekúnd. Zdá sa vám to málo? Po novom bude video rozšírené na 30 sekúnd.

 

image004

Samozrejme, ani Mindshare Slovensko nemôže na Instagrame chýbať. :-) Followujte nás a sledujte náš agentúrny život cez profil Mindshare_slovakia.

 

Ak uvažujete, že aj vaša značka by mala byť na Instagrame alebo chcete začať s reklamou na Instagrame, no bojíte sa do toho ísť sami, sme tu pre vás. Stačí napísať email na Michal.Bilik@mindshareworld.com.

 

Ivana Štefaniková, Mindshare Slovakia

@StefanikovaI

 

Zdroje:

blog.business.instagram.com, business.instagram.com, blog.business.instagram.com

O autorovi