Ak chcete zistiť odpoveď na otázku, ako vybudovať úspešný start-up, schudnúť za mesiac desať kíl alebo spropagovať svoju službu na sociálnych médiách efektívne a lacno, na konferencii TEDx odpoveď nedostanete. Na tomto podujatí neznejú  motivačné prednášky v zmysle „how to“. Napriek tomu všetci návštevníci odchádzajú motivovaní tak, ako len môžu byť.

Rečníci pochádzajú z rôznych kútov sveta a sú dobrí v najrôznejších odboroch. Ťažko sa hľadá spoločný menovateľ okrem jedného: Títo ľudia dokázali urobiť niečo pre to, aby bol svet lepším a zaujímavejším miestom pre život.

Podujatia TEDx sú lokálne odnože slávnej konferencie TED, majú identické pravidlá (najznámejšie je to o maximálne 13-minútových vstupoch) a rovnakú misiu: Predstavovať myšlienky hodné šírenia. TEDxBratislava sa bude konať po siedmykrát.

Naša agentúra tradične a rada podporuje TEDxBratislava, a nielen preto, že jedným z našich firemných „key words“ je Bright Minds, čo je aj názov tohto blogu. V tomto roku sme sa rozhodli pomôcť s iniciatívou „Staň sa vyslancom TEDxBratislava“. Táto konferencia totiž má ambíciu byť celoslovenskou. Každý si môže pre svoju lokálnu partiu zorganizovať live prenos z podujatia. Je to veľmi jednoduché, stačí vyplniť formulár a všetko sa dozviete.

Skrátka, myšlienky hodné šírenia treba šíriť a my v tom radi pomôžeme.

Live stream TEDx

 

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.