Minulý týždeň Instagram sprístupnil verejnosti ďalšiu „fičúrku“, ktorá užívateľom umožní väčšiu kontrolu nad komentármi, ktoré sa nachádzajú pod ich príspevkami. Táto funkcia umožňuje užívateľom automaticky blokovať komentáre, ktoré obsahujú slová často nahlasované ako nevhodné.

Instagram však vykročil ešte o čosi ďalej. Každému majiteľovi profilu teraz umožňuje do systému vložiť vlastné kľúčové slová, ktoré nechce vidieť v komentároch pod svojimi príspevkami. Teda príspevky, ktoré budú tieto kľúčové slová v rámci profilu užívateľa sociálnej siete obsahovať, budú automaticky blokované, teda sa nezobrazia.

 

Túto funkciu nájdete v nastaveniach profilu v sekcii „komentáre“:

pato-blog

Okrem toho sa Instagram snaží aj o to, aby každý užívateľ videl personalizovanejšie komentáre. Z toho dôvodu sa uchýlil k tomu, čo spravil pred niekoľkými rokmi aj Facebook. Na rozdiel od aktuálneho chronologického zoradenia komentárov vám bude Instagram postupne na vrchu zobrazovať prioritne komentáre vašich priateľov.

Myslím si, že Instagram spravil správny krok ku kvalitnejšiemu nastaveniu súkromia užívateľov a keďže žijeme v ére hejterov a trollov, tieto kroky môžu používateľom Instagramu spríjemniť každodennú návštevu tejto sociálnej siete.

Zdroj: techcrunch.com

 

Patrik Sabo, Mindshare Slovakia

O autorovi

Patrik Sabo

Patrik u nás v Mindshare viedol digitálne oddelenie a tiež pôsobí ako DIMAQ certifikovaný tréner. Marketing a mediálny svet ho zaujali už počas štúdii na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského a venuje sa im dodnes. Je športovec srdcom aj dušou a bez fyzickej aktivity by pravdepodobne neprežil ani tri dni. Svet berie z veselšej stránky a nechá sa nahovoriť na každú srandu.