Nedávno sme písali o novinke v online nákupoch na Instagrame, dnes prichádza s ďalšími dvoma.

Včera Instagram oznámil, že do Instagram Stories pridáva novú možnosť live videí a možnosť odoslania priamej správy prostredníctvom miznúcich fotiek a videí. Kombinuje teda to najlepšie zo Snapchatu a Periscopu.

 

Live videá

Kľúčovým rozdielom medzi Instagram Live a živým vysielaním na Facebooku či v Periscope je, že hneď ako vysielanie skončí, video zmizne bez možnosti sa k nemu vrátiť. Táto možnosť pridá užívateľom Instagramu viac pohodlia pri zdieľaní živého obsahu.

Na druhej strane, skutočnosť, že obsah zmizne po skončení vysielania, môže motivovať užívateľov sledovať vysielanie v danom okamihu.

 

Počas vysielania budú mať užívatelia možnosť pridávať komentáre a takisto vyhľadať prenosy, ktoré sa práve vysielajú.

live_videos

 

Miznúce fotografie a videá

Vďaka tejto novinke môžete posielať miznúce videá a fotografie priamo do správy, či už jednotlivcovi alebo celej skupine. Na rozdiel od klasických správ, tieto odoslané fotografie a videá zmiznú v momente keď si ich príjemca prezrie. Odosielateľovi sa zobrazí, či si príjemca spravil z danej správy screenshot.

Nezáleží na tom, či je vaše konto nastavené ako súkromné alebo verejné, miznúce fotografie a videá môžete posielať iba kontám, ktoré sledujete.

Live video bude dostupné v priebehu pár týždňov a miznúce správy budú pre celý svet sprístupnené už dnes.

 

Vladimír Labunet, Mindshare Slovakia

O autorovi

Vladimir Labunet

Študoval na slovenskej univerzite Komenského, odbor marketingový manažment. Digitálnemu marketingu sa začal venovať ešte počas štúdia. Neujde mu ani jedna technologická novinka. Svoje rána si nevie predstaviť bez kvalitného marketingového podcastu a chutnej kávy.