To, čo Facebook avizoval už dávnejšie, sa v posledných dňoch pretavilo do reality. Sociálna sieť inzerentom sprístupnila formát in-stream video, inými slovami mid-roll spot.

Nový formát je dostupný v Power Editore, no taktiež aj v Ads Manageri. Má však isté obmedzenia. Dĺžka reklamného spotu musí byť v rozmedzí 10-15 sekúnd a musí obsahovať zvukovú stopu. No a zobrazí sa výlučne vo videách, ktoré sú dlhšie ako 90 sekúnd a vždy až po tom, ako si užívateľ prezrie minimálne 20 sekúnd sledovaného videa.

Nastavenie nového formátu v Ads Manageri je jednoduché. Jedným kliknutím si v časti „advert set – placements“ vyberiete, či si želáte do videoformátov zaradiť aj in-stream videos, alebo nie. Navyše je tu možnosť vylúčiť kategórie videí, v ktorých si váš reklamný spot zobraziť neželáte.

Samozrejmosťou je klasické cielenie na základe dát, ktoré sociálna sieť od svojich návštevníkov získava. My sa z nového formátu tešíme a sme zvedaví, aké výsledky nám v kampaniach prinesie.

Patrik Sabo, Mindshare Slovakia

 

Zdroj:

business.facebook.com

 

Zdroje obrázkov:

business.facebook.com

hooktalk.com

 

 

 

O autorovi

Patrik Sabo

Patrik u nás v Mindshare viedol digitálne oddelenie a tiež pôsobí ako DIMAQ certifikovaný tréner. Marketing a mediálny svet ho zaujali už počas štúdii na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského a venuje sa im dodnes. Je športovec srdcom aj dušou a bez fyzickej aktivity by pravdepodobne neprežil ani tri dni. Svet berie z veselšej stránky a nechá sa nahovoriť na každú srandu.