Možno viete, že Facebook umožňuje urobiť si zoznamy, v ktorých sa vám zobrazujú iba príspevky vybraných priateľov a stránok. Je to veľmi praktické, lebo ak sa zaujímate, povedzme, o technológie, vytvoríte si zoznam stránok „tech news“ a máte novinky ako na dlani.

Nie je to vôbec žiadna novinka, Facebook takúto funkciu mal, volala sa Záujmy. Potom ju na veľký žiaľ mnohých nás zrušil. Riešenie ukryl na mieste, ktoré by sme nečakali – do zoznamov priateľov a odpratal ho naozaj dôkladne, lebo kto by predpokladal, že do zoznamu priateľov môžeme pridať, povedzme, aj stránky médií alebo automobilových značiek a pod.

Zoznamy priateľov teda umožňujú nielen robiť si newsfeedy vybraných priateľov, ale rovnako, a to je asi oveľa dôležitejšie, môžeme sledovať stránky médií, osobností, fan stránky, či komunitné stránky. Čo len chcete

Len pre poriadok si pozrime, ako sa to robí. Idem zakladať stránku Médiá.

Sem kliknem.

Vytvorím nový zoznam.

Nazvem ho Médiá.

Zoznam je vytvorený.

Pridávam médiá  (ich stránky musím mať, samozrejme, lajknuté).

Hotovo. Keď zo zoznamu vyjdeme a zasa doň vojdeme alebo zoznam refreshneme, uvidíme už zobrazené správy.

Nemáte za čo.

A predsa len ešte jedna poznámka, v mobilnej aplikácii sú zoznamy neprístupné. Skopírujte a uložte si teda adresy jednotlivých skupín. Ak potrebujete na mobile vidieť desktopovú verziu Facebooku, nech sa páči adresa: https://www.facebook.com/home.php?m2w

 Za cenný tip ďakujem priateľovi Mariánovi B., bez ktorého by som nezistil, že „priateľ“ nemusí byť len osobná stránka človeka.

 

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia