Na stránke waze.sk prednedávnom zverejnili informáciu o integrácii služby Spotify do obľúbenej „šoférskej“ aplikácie Waze, tak sme ju vyskúšali. Momentálne je táto vychytávka dostupná iba pre smartfóny s operačným systémom Android. Používatelia iOS musia byť ešte chvíľu trpezliví.

Waze pridal na obrazovku navigácie tlačidlo Spotify cez ktoré sa jednoducho prekliknete do svojich obľúbených spotlistov.

Po kliknutí naň sa z vrchnej časti obrazovky vyroluje ponuka playlistov a po jednoduchom výbere sa automaticky spustí prehrávanie.

 

Hudba zo Spotify ostane hrať na pozadí a my môžeme pokračovať v zadávaní cieľového bodu v rozhraní navigácie.

V prípade, že máme chuť zmeniť pesničku alebo playlist, jednoducho pomocou tlačidla sa nám zobrazí ponuka priamo v rozhraní navigácie.

Ak sa vám zdá táto ponuka nepostačujúca, je tu možnosť prejsť pomocou odkazu v pravom hornom rohu do aplikácie Spotify. Na návrat do navigácie slúži tiež jedno tlačidlo v hornej časti obrazovky.

Waze sa snaží zaistiť čo najväčšiu pozornosť vodiča na cestách a preto ho upozorní, že prepínanie medzi aplikáciami bude možné len počas úplného zastavenia vozidla. Samozrejme, je tu aj možnosť zakliknúť „pasažier“ a tým sa prepínanie medzi aplikáciami odblokuje.

Filip Feranec, Mindshare Slovakia

Zdroj Waze.sk

Foto Pixabay.com

O autorovi

Filip Feranec

Študoval na Vysokej škole Manažmentu a v súčastnosti je členom „digitálnej úderky“. Okrem online marketingu, ktorému sa u nás venuje, má skúsenosti aj s plánovaním offline médií. Medzi jeho záľuby patrí ľadový hokej, ktorý aj aktívne hrá. Najväčšie zaľúbenie však našiel v objavovaní krás severských krajín.