Článok o peknom a kvalitnom fitness náramku za 14 eur, ktorý sa dá kúpiť v eShope Gearbest.com, je dlhodobo na našom blogu veľmi obľúbený a náramok už k spokojnosti slúži mnohým ľuďom. Viete, koľko ten istý produkt stojí v jednom obľúbenom slovenskom eShope? 36 eur. Fakt.

Lacné gadgety ázijského pôvodu sú však lotéria, niektoré slúžia skvele a niektoré môžete rovno, alebo po krátkom čase vyhodiť. Táto „mačkovitosť vo vreci“ ma inšpirovala na facebookovú anketu, s ktorými výrobkami majú moji facebookoví priatelia dobré skúsenosti. Takže tu máte tipy na veci, ktoré naozaj dobre slúžia. Všetky sa vyznačujú tým, že ich pomer cena/kvalita je mimoriadna, teda znesú porovnanie aj s niekoľkonásobne drahšími produktmi.

Pri niektorých uvedieme katalógový názov, lebo linky sa niekedy menia. Budeme sa sústreďovať na dva obľúbené obchody – Aliexpress.com a GearBest.com.

 

Slúchadlá

sú typickou mačkou vo vreci, pretože som už zažil aj také „lacňáky“, čo zneli ako telefónne slúchadlo z roku 1965 v kartónovej škatuli. Tie, ktoré tu budeme odporúčať, neporovnávajte so Sennheisermi za 80 alebo viac eur, to je skrátka nefér. Garantujeme vám však, že hrajú veľmi slušne a to aj bez dodatku „za tie peniaze“. A s týmto dodatkom sú úplne neodolateľné.

X1T – bluetoothové špunty bez káblika stoja do 14 eur. Cenu za dizajn by som týmto minisúdkom fakt nedal, ale hrajú zodpovedne. Dobré použitie je napríklad na bicykel, lebo popruhy helmy majú vždy tendencie hýbať s akýmikoľvek káblovými slúchadlami. Môžete si vybrať zo štyroch farieb, vydržia hrať vraj až 5 hodín, ale na to by som sa nespoliehal.

Katalógový názov: X1T Wireless Bluetooth V4.2 HiFi In-ear Earphones

K slúchadlám odporúčam objednať si tento malý obal, do ktorého sa zmestí aj nabíjací káblik.

Katalógový názov: Carbon Fiber Zipper Headphones Box

Chcete bluetooth slúchadlá s mostíkom, ktoré dobre padnú a držia aj pri športe? S pohlcovaním okolitého ruchu? A za 12 eur? Nech sa páči.  Otestoval Ivan. Tomáš si kúpil podobné a je s nimi veľmi spokojný, podľa neho znesú porovnanie s Koss Porta Pro. Sú len o pár centov drahšie a k dispozícii aj v ďalších farbách.

 

MP3 prehrávače

Tých je naozaj obrovský výber a väčšina hrá zodpovedne, ale tento jeden si veľmi pochvaľujem: RUIZU X02 8G Digital MP3 Player má 8 GB internej pamäte, ktorú môžete ešte rozšíriť SD kartou, príjemný povrch, OLED displej a ovládateľné menu. Stojí o niečo viac ako 13 eur.

Ak chcete player bez displeja a vlastnej pamäte, len na SD kartu, na GearBest ich nájdete desiatky v cene od eura. Linky ani nebudem dávať.

 

Ak chcete počúvať hudbu aj pri plávaní, investujte 13 eur do tohto plaveckého prehrávača.

Katalógový názov: Diving Waterproof Swimming MP3 Player

 

Akčné kamery

Peter si pochvaľuje kamery v štýle GoPro: „SJ4000, aj s celým príslušenstvom a displejom som kúpil za zlomok ceny GoPro a v porovnateľnej kvalite. Už sú aj novšie verzie – SJ5000.“

SJ4000 stojí okolo 80 eurSJ5000 do 150. Obe majú WiFi.

 

Mobilné telefóny

Na neznačkové telefóny si dajte radšej pozor, lebo nemusia v našej sieti fungovať (osobná skúsenosť). Xiaomi je však značka, a vôbec nie márna, a ázijské eShopy ponúkajú celý sortiment. Štefan odporúča Xiaomi Redmi. Ak chcete dobrý mobil alebo phablet za viac než dobré ceny, hľadajte Xiaomi Redmi.

 

Príslušenstvo k mobilom

Michal nedá dopustiť na kryty na mobily Nillkin. „Mám ich asi sedem, so všetkými super spokojnosť, sedia perfektne, spracovanie super, pevné, odolné. K tomu je spravidla pribalená fólia, doprava je okolo 3 doláre, vyrovnajú sa „našim“ za 30€. Našim rozumej týmto istým, ale so slovenskou nálepkou vzadu a bez fólie.“. Tu ich nájdete.

Od značky Xiaomi si neváhajte objednať ani power banky (20 000 mAh od 35 eur, 10 000 mAh od 17,20) alebo externý reproduktor. Čo poviete napríklad na Xiaomi Cannon 2 II za 25 eur? Čo sa týka ostatných (lacnejších) externých reproduktorov, na dobré tipy len čakám, ale čisto empiricky vychádza, že ak si objednáte takýto produkt od ceny cca 10 eur, tak to „prúser“ asi nebude a svoju úlohu splní.

 

V zozname osvedčených zariadení sa ocitla aj nabíjačka do auta s bluetooth transmitterom, ktorá prenáša hudbu z mobilu do rádia bez straty kvality.

Ak máte iPhone, neváhajte si objednať tento nabíjací dock za necelé 4 eurá. Ja mám dva a tretí si ešte objednám do kancelárie.

Katalógový názov: Colorful Cradle Charging Stand Station Sync Data USB Cable Charger Dock For iPhone 7 6 6s

 

Ďalšie hračky

Pravidelne používam senzor, s ktorým vždy odhadnete správny čas varenia vajíčok na mäkko, na hniličku alebo na tvrdo. Ponorí sa do vody spolu s vajcami a ukazuje naakumulované teplo. Veľmi odporúčam.

Ivan odporúča GPS  tracker na monitorovanie vozidla s fleet management aplikáciou

Ak máte viac zariadení na video, oceníte tento HDMI hub za necelých 5 eur.

 

Čo sa ešte oplatí

Hodinky: Ak nepotrebujete mať značkové hodinky, za pár eur môžete dostať naozaj pôsobivý výsledok. Rovnako sa dajú za „pár šupov“ objednať aj remienky. Tieto hodinky napríklad stáli necelých 15 eur a majú kožený remienok. Toľko by u nás stál remienok bez hodiniek. :)

Príslušenstvo k bicyklom: zvončeky, blikačky, svetlá – nie je čo pokaziť.

Muzikanti, hlavne gitaristi a basgitaristi ocenia široký výber efektových pedálov na Aliexpresse, ktoré sú konkurencieschopné tým značkovým, mnohonásobne drahším. Čo poviete na echo/delay za 34 eur?

 

Na čo radšej pozor

Nie úplne jednoznačné je to s nabíjacími káblami, hlavne pre iPhone. Niektoré skrátka vynechávajú alebo nabíjajú pomaly. Radšej choďte na istotu s dockom, spomínaným vyššie, ten ma ešte nesklamal.

O telefónoch sme už hovorili.

 

Pozor na sponzorované facebookové odkazy

V novinkách na facebooku často vidíme sponzorované odkazy na veci, ktoré vyzerajú celkom zaujímavo, len sa nenachajte nachytať, ak si ich objednáte rovno z odkazu, často za ne zaplatíte niekoľkonásobne viac.

Tu  je príklad:

Téma osvedčených gadgetov je naozaj veľmi široká. Ak máte s niektorými produktmi dobré skúsenosti, napíšte nám do diskusie. Ďakujeme!

 

S výdatnou pomocou facebookových priateľov napísal Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.