Tento blog poteší hlavne majiteľov zariadení Apple, ak nevedia, že platená aplikácia sa dá vrátiť bez udania akéhokoľvek dôvodu do 14 dní.

Funguje to naozaj rýchlo a jednoducho.

  • Nastavíte vrátenie nákupu.

  • Hotovo. Po nejakom čase sa tlačidlo zmení na „vybavené“ a peniaze sú tým pádom na ceste.

Apple deklaruje vrátenie peňazí do 5-7 dní, mne nabehli za tri dni, zúčtované boli obratom.

Keďže nie som majiteľom žiadneho zariadenia s Androidom, pozrel som si možnosti vrátenia nákupu iba teoreticky. Google Play sa mi prihovoril prísne: „Google nevracia platby za väčšinu nákupov v službe Google Play,“ zahlásil. Ale vraj existujú výnimky. Aplikáciu je možné vrátiť do 48 hodín, ale aj tam je zrejme posledné rozhodnutie na strane obchodu. „Ak od nákupu aplikácie alebo uskutočnenia nákupu v aplikácii uplynulo menej ako 48 hodín, môžete požiadať o vrátenie platby prostredníctvom služby Google Play. Ak ste kúpili hudbu, filmy, knihy alebo iný obsah, pravdepodobne môžete požiadať o vrátenie platby aj po uplynutí 48 hodín,“ píše Google play. “Toto je najrýchlejší spôsob, ako zistiť, či vám Google vráti platbu. Rozhodnutie zvyčajne dostanete do 15 minút.”

Viac sa dozviete tu.

Každopádne, aj dva dni je na otestovanie aplikácie celkom dosť. Napíšte nám, aké máte skúsenosti s vrátením aplikácií do Google Play.

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár. Ako žurnalista pracoval pre mnohé médiá a bol nominovaný na Novinársku cenu. Je autorom štyroch úspešných kníh. Rovnako ako písaniu sa venuje aj hudbe, spolupracoval s mnohými osobnosťami našej scény a aktívne fotografuje. Od roku 2019 je externým spolupracovníkom Mindshare a od roku 2021 na voľnej nohe – okrem Mindshare spolupracuje s občianskym združením Post Bellum, vinárstvom Thebener a píše pre časopis .týždeň.