Fejsbúčiky, Instagramy, lajky, srdiečka, stories – aj tak vyzerá život niektorých mladých Slovákov. Alebo ako Sajfa vravieva, #vašelajkysúmojekrídla. Ak patríte do generácie sociálnych sietí a už si ani neviete predstaviť deň bez toho, aby ste pustili do sveta nejakú tú mega zaujímavú storku, máme pre vás super správu (yeey!).

Instagram totiž pred pár dňami ohlásil nové možnosti využitia Instagram stories, ktoré budú odteraz / v blízkej budúcnosti prepojené aj s hashtagmi a s lokalitou. Inými slovami – stories, ktoré budú obsahovať nálepku s lokalitou alebo konkrétny hashtag, budete odteraz vedieť dohľadať cez vyhľadávanie lokality alebo hashtagov, prípadne ich uvidíte v časti „explore“, pokiaľ pôjde o lokalitu vo vašej blízkosti alebo o hashtag, ktorý je príbuzný vaším záujmom.

Ako funguje prepojenie lokality a Instagram stories?

Ako funguje prepojenie hashtagu a Instagram stories? Úplne rovnako.

Prepojenie stories s lokalitou je už dostupné na operačných systémoch iOS a Android v rámci Instagram verzie 10.22. Hashtag stories budú verejnosti sprístupnené v nasledujúcich týždňoch. Tešíte sa? :)

Patrik Sabo, Mindshare Slovakia

Zdroj: blog.instagram.com

Obrázok: marketingland.com

Titulný obrázok: Ľuboš Houška, Pixabay.com

O autorovi

Patrik Sabo

Patrik u nás v Mindshare viedol digitálne oddelenie a tiež pôsobí ako DIMAQ certifikovaný tréner. Marketing a mediálny svet ho zaujali už počas štúdii na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského a venuje sa im dodnes. Je športovec srdcom aj dušou a bez fyzickej aktivity by pravdepodobne neprežil ani tri dni. Svet berie z veselšej stránky a nechá sa nahovoriť na každú srandu.