Spoločnosť Apple sa rozhodla vyčleniť obrovský rozpočet, cca 1 miliardu dolárov, na produkciu vlastného video obsahu.

The Wall Street Journal tvrdí, že už v roku 2018 by Apple malo začať s produkciou 10 nových televíznych zábavných programov a konkurovať takým silným producentom TV show ako je Netflix, HBO alebo Hulu.

Od doby, kedy Apple začalo investovať do vývoja TV a mobilov, si taktiež uvedomuje dôležitosť digitálneho obsahu a poskytovania streamingových služieb. V minulosti spoločnosť Apple vyprodukovala originálny obsah v podobe reality show Planet of the Apps ako aj TV seriál Carpool Karaoke, v ktorej sa mihla nejedna svetová celebritka:

Rozpočet spoločnosti Apple vyzerá sľubne. Treba si však uvedomiť, že HBO investovala minulý rok dve miliardy dolárov a rozpočet Netflix, dedikovaný do výroby vlastných seriálov, sa vyšplhal na úroveň 6 miliárd dolárov – len jeden diel seriálu Game of Thrones zhltol 10 miliónov dolárov. V tomto kontexte pôsobí applovská miliarda celkom skromne. Najbližšie mesiace ukážu, ako sa s tým Apple dokáže popasovať.

Lucia Ďuračková, Mindshare Slovakia

Zdroj: www.theverge.com

O autorovi

Lucia Ďuračková

Do mediálneho sveta vstúpila v roku 2013, a to hneď do Mindshare Slovakia. Momentálne pracuje na pozícii account manager a pre viacerých významných klientov je nie len ich denný kontakt, ale veľmi rada poradí v plánovaní ročnej stratégie mediálnej komunikácie. Keď nepracuje, tak chodí na výlety, číta knihy, učí sa cudzie jazyky, športuje a jedného dňa by chcela zachrániť svet.