Hamburger sa nedávno ocitol medzi horúcimi témami digitálneho sveta – prostredníctvom obrázkov emojis. Tie sa stali už dávnejšie neoddeliteľnou súčasťou textových správ a statusov, pričom hamburger je veľmi frekventovaným fastfoodom, tak je logické, že v obrázkovej komunikácii musí byť zastúpený v plnej kráse. Otázkou však je, ako má tá plná krása vyzerať a čo je vlastne referenčným burgerom. Začalo sa teda vo veľkom diskutovať, ako má toto jedlo vyzerať, presnejšie povedané, ako by mali ísť jednotlivé ingrediencie za sebou. Jednotlivé spoločnosti totiž hamburger „pripravili“ rôzne.

Príspevok novinára a mediálneho analytika Thomasa Baekdala, ktorý na to upozornil na Twitteri, mal neuveriteľných 1 500 komentárov a závažný problém bol na svete. Thomasovi sa nepozdávalo, že Google umiestnil syr úplne naspodok, avšak mnohí z nich poukazovali na to, že ani hamburger od Apple nie je celkom v súlade s realitou, aj napriek tomu, že syr je umiestnený správne. Niektorí tvrdia, že šalát by nemal byť v priamom kontakte s horúcim mäsom, pretože stmavne. Iní zas oponujú, že poloha pod mäsom je OK, pretože list zachytáva šťavu. Ďalší si myslia, že najsprávnejšia je verzia Microsoftu (pozri titulný obrázok).

Ani snapchat nezaostáva – a prišiel s rozkošným hybridom, súrodencom známeho tancujúceho hot dogu:

Závažnosť témy potvrdil aj CEO Google Sundar Pichai, pre ktorého to je ,,priorita číslo 1“. Aj keď je naozaj otázka, ktorý zo stoviek modelov burgrov, čo sa pripravujú len v USA, je ten pravý. V Google to vyriešili doslova po svojom a zaviedli štandard: v podnikových kantínach pribudla nová ponuka, Android burger, zostavený presne podľa emoji so syrom naspodku.

Verím, že téma hamburgerových emoji je už za nami a Thomas Baekdal, Sundar Pichai či vy môžete opäť kľudne spávať.

Apropo, ktorý burger emoji sa pozdáva vám?

 

Zuzana Celleriová, Mindshare Slovakia

 

Zdroje:

https://techcrunch.com/2017/11/02/snap-joins-the-great-burger-debate-with-launch-of-dancing-burger-ar-lens/

https://www.zive.cz/bleskovky/google-ma-prioritu-opravit-hamburger-v-emoji-nesmi-ale-zapomenout-na-pivo/sc-4-a-190231/default.aspx

https://twitter.com/jordanrcrook/status/926100144810086401

https://www.thesun.co.uk/fabulous/food/4794925/man-sparks-passionate-debate-about-the-burger-emoji-with-this-one-tweet/

https://www.slashgear.com/google-android-burger-lunch-gave-employees-an-emoji-inspired-meal-03506835/

https://www.mojandroid.sk/google-burger-emoji/

O autorovi

Zuzana Celleriová

Zuzana pracuje na oddelení nákupu médií a špecializuje sa najmä na OOH (out of home – outdoor).