Vo svojich novinkách sa Instagram tentokrát zameral na aktuálne veľmi obľúbené „storky“. Prvou je Story Highlights, pomocou ktorej budeme môcť na svojom profile ukladať všetky zaujímavé príbehy. Od poslednej zmeny sa teda stanú Insta Stories nesmrteľné až do toho momentu, kedy sa rozhodnete ich z vášho profilu vymazať.

Ako zistíte, že váš účet má už dostupnú túto funkciu? Stories Highlights sa objavia nad galériou fotiek a videí priamo vo vašom profile vo forme carousel riadku. Na začiatku tohto riadku bude ikona „NEW“ cez ktorú sa dostanete do archívu a vytvoríte si tak ľubovoľný album. Albumy následne môžete editovať a pridávať ďalšie stories, keďže ich počet je neobmedzený.

  

Stories Archive je ďalšia nová funkcia Instagramu. Automaticky ukladá všetky vaše zverejnené stories. Samozrejme, je tu možnosť túto funkciu vypnúť a príspevky si archivovať manuálne. Archív nájdete vo svojom profile pod špecifickou ikonou v pravom hornom rohu.

  

Instagram neplánuje zobrazovať reklamu v rámci Highlights, ale ako ho poznáme, tak je to pravdepodobne otázka času.

Novinky sú dostupné pre oba operačné systémy iOS a Android s aktuálnou 25. verziou Instagramu.

Filip Feranec, Mindshare Slovakia

Zdroj/fotky: blog.instagram.com

O autorovi

Filip Feranec

Študoval na Vysokej škole Manažmentu a v súčastnosti je členom „digitálnej úderky“. Okrem online marketingu, ktorému sa u nás venuje, má skúsenosti aj s plánovaním offline médií. Medzi jeho záľuby patrí ľadový hokej, ktorý aj aktívne hrá. Najväčšie zaľúbenie však našiel v objavovaní krás severských krajín.