Novinky z digitálnych svetov

 

Sociálne médiá

Internety sú plné kauzy, v ktorej spoločnosť Cambridge Analytica pri amerických voľbách nelegálne pracovala s osobnými údajmi 50 miliónov používateľov facebooku, získaných od tretích strán v údajných prieskumoch. Keď sa škandál prevalil, facebook okrem jedného vyhlásenia mlčal a množili sa iniciatívy za vymazanie facebooku #deletefacebook. Zuckerberg teda začal s intenzívnou mediálnou kampaňou. Tu sú jej hlavné témy.

Škandál Cambridge Analytica môže poškodiť úsilie v oblasti výskumu dát.

Zuckerberg hovorí, že je mu to veľmi ľúto a prioritou spoločnosti bude zistiť, či neexistujú aj ďalšie spoločnosti ako Cambridge Analytica.

Tu je pekná esej o iniciatíve #deletefacebook

Z Twittera odišiel bezpečnostný šéf Michael Coates, ktorý nastúpil v roku 2015. Rovnako predtým odišli šéfovia informačnej bezpečnosti Googlu a Facebooku.

No poďme aj na iné témy. Máme zlú správu pre tých, ktorí používajú YouTube ako bezplatný hudobný prehrávač: Spoločnosť sa rozhodla znehodnotiť prehrávanie reklamami, pretože chystá platenú streamovaciu službu.

YouTube bude mazať videá, prostredníctvom ktorých sa predávajú zbrane a príslušenstvo.

Google kúpil spoločnosť Lytro za 40 miliónov dolárov. Tá je producentom plenoptických fotoaparátov, kde sa dá zaostrovanie meniť po zhotovení snímky. Google bude technológiu využívať na virtuálnu realitu.

Instagram zmení algoritmus zobrazovania nových príspevkov – tie budú pribúdať viac chronologicky, aby používatelia zachytili aktuálne snímky.  Tak už to len aplikovať aj na facebook.

 

Hardware

Viete ktorých sedem osobných počítačov bolo najdrahších v histórii?

Spoločnosť Oculus prišla na trh s pohodlnou bezdrôtovou virtuálnou sadou Oculus Go za 200 dolárov. Aká je? A tu si môžete prečítať recenziu.

Do inteligentnej domácnosti patrí inteligentný zámok a inteligentný zvonček (za 200 dolárov). Prečítajte si, čo dokážu.

Dalo sa vyhnúť smrteľnej nehode autonómneho auta Uber (historicky prvej)? Odborníci hovoria, že áno.

 

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

Titulný obrázok The Next Web

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.