Platí to aj pre vás? Pre mňa určite! Neviem si Veľkú noc predstaviť bez tejto sladkosti. Aj napriek tomu, že ja ako dievča nechodím počas sviatkov so šibákom v ruke, moja mamina na mňa nikdy nezabudne a svoje „Kinderko“ vždy dostanem. Mnoho značiek sa síce pokúsilo Kinder surprise napodobniť, ale podľa mňa je „Kinderko“ len jedno.

Kinder vajíčko sa narodilo v roku 1974 pod menom „Kinder Sorpresa“ (it. prekvapenie) a od tohto momentu si ho zamilovali mnohé deti po celom svete pre jeho čokoládový obal a tajnú hračku spolu  s jednoduchým návrhom na jej poskladanie vo vnútri. Tento koncept  dodnes reprezentuje motív rozžiarených detí – čo bolo aj hlavným zámerom pri jeho narodení v 80. rokoch.

Každá hračka, ktorá sa vo vajíčku ukrývala, bola pôvodne odliata a ručne maľovaná. Každý rok sa vyrobilo 100 nových hračiek. Do roku 2016 bolo vo vajíčkach vložených okolo 12 000 rôznych prekvapení, ktoré sa dokonca delia na dva druhy: zvieracie a rozprávkové. Ruku na srdce, kto z nás má doma odložené ešte celé série levíkov, či krokodílov?

Do konca roka 2016 bolo po celom svete predaných viac ako 30 miliárd Kinder vajíčok.[1] Avšak jeho osud nebol vždy bezproblémový. Počas jeho života bolo niekoľko krát diskutovaná bezpečnosť žltého vajíčka pre malé deti do troch rokov, ktoré skrývalo vo vnútri. Asi najväčšia diskusia, ktorá vyústila do úplného zákazu jeho predaja bola pred štyridsiatimi rokmi v USA. Značka Ferrero však na tuto situáciu zareagovala novým produktom – vajíčkom Kinder Joy, ktoré už neobsahuje plastové vnútro a môže byt predávané aj na americkom trhu. Do USA takto priplávalo v novembri 2017 štyroch dekádach jeho absencie:

Tento rok značka Kinder oslavuje svoje 50. narodeniny – takémuto životnému jubileu môže určite ďakovať aj čokoládovému vajíčku – Kinder Surprise.

Momentálne môžete Kinder Surprise zachytiť na obrazovkách TV Markíza a JOJ vo veľkonočnom spote.

Začala som spomienkou na detské časy. Teším sa, že dnes som nielen fanúšičkou „kinderiek“, ale so spoločnosťou Kinder pracujem aj profesionálne. v rámci oddelenia pre styk s klientmi.

Zaujímavosti o Kinder Surprise

  • Vo svete je viac ako milión zberateľov kinder-hračiek. Najväčší fanúšikovia sú Nemci – v Nemecku je ich 800-tisíc.
  • Najväčšia súkromná zbierka hračiek z kindervajíčok, zaznamenaná aj v Guinessovej knihe rekordov, má viac ako 8200 kúskov.
  • Priemerná produkcia kinder-hračiek je 1,2 miliardy ročne. Za sekundu sa vyrobí 40 vajíčok.
  • Dizajn hračiek navrhujú interní dizajnéri aj externí spolupracovníci.
  • Ponuka hračiek sa mení každú jeseň a premiéru má 150 nových hračiek, vrátane sérií.

Lucia Ďuračková, Mindshare Slovakia

Zdroj: http://www.kinder.com

http://notizie.tiscali.it/cronaca/articoli/ovetto-kinder-inventore-morto/

https://www.pinterest.com/pin/397090892120801956/

https://www.instagram.com/p/BbfQTT7BUn1/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_profile_upsell_control

 

[1] http://notizie.tiscali.it/cronaca/articoli/ovetto-kinder-inventore-morto/

O autorovi

Lucia Ďuračková

Do mediálneho sveta vstúpila v roku 2013, a to hneď do Mindshare Slovakia. Momentálne pracuje na pozícii account manager a pre viacerých významných klientov je nie len ich denný kontakt, ale veľmi rada poradí v plánovaní ročnej stratégie mediálnej komunikácie. Keď nepracuje, tak chodí na výlety, číta knihy, učí sa cudzie jazyky, športuje a jedného dňa by chcela zachrániť svet.