Instagram od svojho spustenia v roku 2010 prudko rastie a dnes sa môže pochváliť miliardovou globálnou komunitou. Pri tejto príležitosti rozširuje svoje portfólio o ďalšiu zaujímavú službu s názvom IGTV.

Ide o samostatnú aplikáciu na ktorú vás Instagram určite upozornil oranžovou ikonou v pravom hornom rohu. Podstatou novej platformy IGTV je združovať videoobsah, ktorý je dlhší ako štandardné videá v instagramovom feede. Videá sú nahrávané vertikálne čiže prirodzene ako používame náš mobilný telefón a zaberajú celú plochu obrazovky.

Po spustení aplikácie IGTV sa automaticky začne prehrávanie videoobsah od vašich obľúbených instagramových osobností prípadne iných používateľov, pri ktorých je predpoklad, že sa vám budú páčiť na základe vašich záujmov. Videá viete jednoducho vyberať cez klasické vyhľadávacie pole alebo môžete využiť preddefinované výbery (Pre vás, Sledované, Populárne a Pokračovať v sledovaní). Samozrejmosťou ostáva možnosť komentovania a zdieľania medzi fanúšikmi.

Videokanál si môže založiť úplne každý a začať tak vytvárať svoj vlastný obsah alebo sledovať obľúbené osobnosti a pritom nemusí zmeniť prostredie. Podľa môjho názoru je toto hlavná myšlienka aplikácie a už teraz sa môžeme tešiť aké nové reklamné formáty si pre nás Instagram pripraví. 😊

Aplikáciu nájdete v svojom app store / google play.

Filip Feranec, Mindshare Slovakia

 

O autorovi

Filip Feranec

Študoval na Vysokej škole Manažmentu a v súčastnosti je členom „digitálnej úderky“. Okrem online marketingu, ktorému sa u nás venuje, má skúsenosti aj s plánovaním offline médií. Medzi jeho záľuby patrí ľadový hokej, ktorý aj aktívne hrá. Najväčšie zaľúbenie však našiel v objavovaní krás severských krajín.