Na začiatok hneď najhorúcejšia a najfrekventovanejšia správa technologických webov: Apple je prvá americká firma, ktorá má hodnotu bilión dolárov (860,8 miliardy eur).

Samsung Galaxy Note 9 bude vážna mašina. Z uniknutých informácií sa napríklad dozvedáme, že bude mať 1 TB diskového priestoru. Ale zasa, nebude to lacné. Čítajte viac. A aj v slovenčine.

Desaťpalcový Surface Go je naozaj zaujímavé PC/tablet a vlastne prvý reálny sok iPadu. A tu je ešte jedna podrobná recenzia na Wired.

Motorola Z3 je prvý telefón na svete, pripravený na siete G5. A tu je porovnávačka s niekoľkými konkurentmi.

Sennheiser vyvinul bezdrôtový mikrofón Memory Mic, s ktorým môžete so smartfónom robiť videá v profesionálnej zvukovej kvalite.

Vo veľmi milej rubrike „retrorecenzií“ si spomenieme na legendárny Commodore 64.

 

Appky

Toto môže byť užitočné: Funkcia zdieľania polohy v Google Maps upozorňuje vašich priateľov, keď batéria zomiera.

Spotify sa stal treťou mediálne-technologickou spoločnosťou za niečo viac ako týždeň, ktorá odmietla konšpiračné vysielania Alexa Jonesa a jeho „stanice“ Infowars.

Teenagerky vyhľadávajú plastických chirurgov, aby vyzerali ako ich obľúbené snapchat filtre.

Kedy ste si naposledy napaľovali DVD? Asi dávno, ale ak budete stáť pred touto nutnosťou, tak tu je zoznam najlepších aplikácií na napaľovanie zadarmo.

Facebook je pripravený zarábať peniaze aplikáciou WhatsApp for business.

 

Ďalšie technológie

Tesla vyvíja svoje vlastné AI čipy do svojich autonómnych automobilov.

Umelá inteligencia dokáže chrániť životy. Napríklad počúvať, či je v horských dráhach veľkých parkov všetko v poriadku, predchádzať poruchám a tým predchádzať prestojom, nutným na pravidelné preventívne kontroly.

Apple plánuje spojenie Hyperloopop pre svoj campus v Cupertine.

O Google Glass sme dlho nepočuli a zdali sa byť mŕtve. Od minulého roku však vyvíjajú ich špeciálne verzie. Jedna z nich by mala pomáhať autistickým deťom.

New York, United States – February 19, 2014: Google glass is a wearable computer developed by Google. It’s only available under request at Google.

Marian Jaslovský, Mindshare Slovakia

Ilustra4n7 obr8yok thenextweb.com

O autorovi

Marian Jaslovský

Dlhoročný novinár, v súčasnosti redaktor .týždňa a zároveň hudobník. Je autorom štyroch kníh. S Mindshare spolupracuje od roku 2011.