Radi by ste sa porozprávali s vaším obľúbeným hercom či spevákom? Alebo jednoducho nadviazali nové priateľstvá s ľuďmi, ktorí s vami zdieľajú rovnaké záľuby? Stiahnite si appku Clubhouse a môžete začať.

Čo je Clubhouse?

Clubhouse je nová sociálna aplikácia, ktorá funguje na princípe vzájomných rozhovorov. Žiadne fotky či videá, ako sme zvyknutí u iných typov sociálnych sietí. Táto aplikácia vám umožní stať sa súčasťou „živého podcastu“, do ktorého sa môžete aktívne zapájať. Stačí si vybrať miestnosť, ktorá zodpovedá vaším záujmom a diskusia sa môže začať.

Odteraz rozhovor so slávnou Oprah Winfrey už nemusí byť len ilúziou. Nielen celebrity ako Ashton Kutcher či Kevin Hart aplikáciu využívajú na udržiavanie kontaktov so svojimi fanúšikmi. Je rovnako skvelým spôsobom, ako byť v kontakte s ľuďmi počas COVID pandémie, kedy sme izolovaní a chýba nám kontakt s ľuďmi. Sociálna aplikácia Clubhouse zaznamenala obrovský úspech. Zatiaľ čo minulé leto mala iba niekoľko tisíc užívateľov, k 1.februáru 2021 zaznamenala aplikácia viac ako 8 miliónov stiahnutí. (TechCrunch).

Ako Clubhouse funguje?

Radi by ste sa zapojili do diskusie, no nedarí sa vám stať sa užívateľom tejto prelomovej aplikácie? Zatiaľ čo pred COVID pandémiou sme čakali v rade na VIP lístky na koncert nášho obľúbeného speváka, dnes čakáme “v rade” na pozvánku do tejto v skutku exkluzívnej aplikácie. Háčik je v tom, že sociálna platforma Clubhouse je dostupná iba pre iOS. Navyše, aplikáciu si nie je možné jednoducho stiahnuť z obchodu a vytvoriť si účet. Na jej používanie potrebujete pozvánku od už existujúceho používateľa.

Momentálne je aplikácia Clubhouse dostupná iba užšej skupine ľudí, a to z dôvodu testovania bezpečnosti a funkcií. Avšak nemusíte zúfať. Zakladatelia Clubhouse pracujú na tom, aby bola aplikácia  sprístupnená „celému svetu“.

Na rozdiel od štandardných sociálnych sietí Clubhouse spája ľudí prostredníctvom zvuku. Po úspešnom prihlásení si navolíte témy, ktoré vás zaujímajú, na základe ktorých sa vám zobrazia desiatky konverzačných miestností, do ktorých môžete vstúpiť alebo kedykoľvek z ních odísť. Vo vnútri prebiehajúce konverzácie si môžete vypočuť alebo “zdvihnete ruku” a do diskusie sa priamo zapojíte. Zadarmo si tak môžete vypočuť prednášku, odbornú debatu medzi zaujímavými ľudmi na rôzne témy alebo jednoducho nadviazať nové priateľstvá.

Zdroje:

https://techcrunch.com/2021/02/18/report-social-audio-app-clubhouse-has-topped-8-million-global-downloads/

https://www.theguardian.com/technology/2021/feb/17/clubhouse-app-invite-what-is-it-how-to-get-audio-chat-elon-musk

https://unsplash.com/photos/EHvk2d2vAuQ

O autorovi

Lucia Košútová

V Mindshare začala pracovať už popri vysokej škole, kedy študovala Medzinárodné podnikanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Na klientskom oddelení sa jej zapáčilo a pôsobí tu dodnes. Vo voľnom čase rada cestuje, číta a športuje.