Pandémia Covid-19 už viac ako rok mení naše životy od základov, svet sa spomalil a z jedného dňa na druhý sme ostali „uväznení“ doma, na home-office, na online vyučovaní. Predstava normálneho života, keď sme mohli slobodne ísť kamkoľvek na výlet, dovolenku, navštíviť rodinu alebo si ísť sadnúť do reštaurácie, nám pomaly a iste začína znieť ako príbeh zo sci-fi filmu.

Chýbajú nám donedávna bežné radosti, ktorými sme si spríjemňovali voľné chvíle, ako sú napríklad návšteva divadla, kina alebo koncertu.

Našťastie, my ľudia sme prispôsobiví a veľmi rýchlo sme si uvedomili, že nová doba vyžaduje flexibilne reagovať na zmenu, ktorú nám Covid pandémia priniesla. Uvedomili si to aj speváci a prostredníctvom online koncertov máme možnosť vychutnať si ich hudobnú tvorbu priamo na našich gaučoch v našich obývačkách.

Stačí si napríklad cez konkrétny portál kúpiť lístok a v čase eventu sa cez zaslaný link prihlásiť pomocou prístupového kódu a koncert sa môže začat. 😊

Ja sama som tento víkend „bola“ na koncerte Dary Rolins, ktorej vystúpenie som chcela vždy vidieť a keď som si pozrela jej post na instagrame, som si uvedomila, že práve teraz mám na to super príležitosť a ešte aj veľmi rýchlu a jednoduchú. Sama som nevedela, že čo mám od toho očakávať a či budú moje predstavy naplnené a musím skonštatovať, že táto inak strávená hodina môjho nedeľného večera bola veľmi príjemným oživením, v poslednej dobe viac-menej jednotvárných víkendov, a naozaj som si ju užila.

Dobrá správa je, že Dara nie je jediná speváčka, ktorá chce byť svojim fanúšikom nablízku v dobe, keď sociálny dištanc je jedným z hlavných podmienok nášho aktuálneho života. Práve naopak, ona ich rady len rozširuje.

Fanúšikovia Márie Čírovej si mohli v decembri vypočuť jej Vianočný koncert.

Vianočným online koncertom potešil aj Miro Jaroš, ktorý ho dal všetkým záujemcom ako darček zadarmo.

Takisto Katka Koščová pripravila pre fanúšikov svoj ďalší špeciálny koncert. Po minuloročnom komornom letnom vystúpení u seba v záhrade, zaspievala teraz v apríli priamo zo svojej obývačky.  

Ako jeden z prvých interpretov, ktorý pripravil pre svojich fanúšikov online koncert bol Rytmus ešte v marci minulého roka a odvtedy mal takýchto koncertov oveľa viac.

Takisto Majk Sprit potešil svoju fanúšikovskú základňu ONLINE TOUR 2020, kedy priniesol štyri unikátne Live Stream koncerty.

Hudobníkov, ktorí nám prinášajú svoju koncertnú tvorbu priamo domov je čím ďalej tým viac. Stačí len svojho obľúbeného interpreta pravidelne sledovať a keď sa naskytne príležitosť, tak ju využiť a koncertu sa zúčastniť. Ja to určite odporúčam. 😊

Eva Kopuníková, Mindshare Slovakia

O autorovi

Eva Kopuníková

V oblasti marketingu pôsobí viac ako desať rokov. Aktuálne pracuje na oddelení Exchange, kde sa venuje televíznemu nákupu.